کد خبر 506539

«برکت» با ارزش‌ترین نماد بورس امروز

امروز معامله‌گرها ۳۴۰میلیارد تومان سهام گروه دارویی برکت خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۷.۳درصد از کل سهام بازرگانی آینده سازان بهشت پارس معامله شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، روز جاری در مجموع حدود ۶هزار و ۱۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «برکت»، «شبندر»، «فملی»، «فولاد» و «خساپا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۳۴۰میلیارد تومان سهام گروه دارویی برکت دست به دست شد، پالایش نفت بندرعباس پس از معاملاتی به ارزش ۲۶۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که بیش از ۷۰۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «مواد و محصولات دارویی» نیز با معاملات حدود ۷۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «فرآورده‌های نفتی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۷.۳درصد از کل سهام بازرگانی آینده سازان بهشت پارس (آینده) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۴.۴درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در پنج سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۵۵نماد نخست اختصاص داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر