کد خبر 504822

فوری/ رتبه‌بندی معلمان به سال آینده موکول شد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: موضوع رتبه‌بندی که جزو علاقه‌مندی همکاران فرهنگی در سراسر کشور است، با جدیت دنبال می‌کنیم و این امر در دستور کار دولت است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در راستای ارتباط هفته و گفت‌وگوی وزیر آموزش و پرورش با مدیران مدارس کشور، محسن حاجی‌میرزایی صبح امروز با مدیران آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به‌صورت ویدیوکنفرانسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محسن حاجی‌میرزایی ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) روزهای دهه فجر را ایام اللّه نامیدند که یک مفهوم قرآنی است، روزهایی با ویژگی‌های خاص که در آنها رمزهایی نهفته است و باید در آنها اندیشید.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در پرتو انقلاب اسلامی روزهای غنی و پربار را پشت‌سر گذاشتیم و فرازهایی را طی کردیم، سختی‌ها و دشواری‌هایی را پشت‌سر گذاشتیم و تحولاتی عمیق و گسترده را تجربه کردیم، دنیا دنیا معنا و مفهوم و دنیا دنیا تجربه و آموزش در این روزهای پرشکوه انقلاب اسلامی با ما بوده است.

وی گفت: همین‌ها بود که ظرفیت‌های ملی ما را بهبود بخشید و در کشاکش این روزهای غنی و پربار، استقلال شکل گرفت و ما توانستیم روی پای خودمان بایستیم و ما توانستیم از زیر یوغ استبداد و استعمار قد علم کنیم و بروز و ظهور پیدا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: همزمان با انقلاب اسلامی ایران، تحولات عظیمی در منطقه شکل گرفت، نهضت بیداری، نهضت هوشیاری، نهضت استقلال و لذت باور کردن به توانمندی‌های ملی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه "ما در حال انتقال به یک وضعیت جدید هستیم" اضافه کرد: امروز ما در متن یک رویداد شگفت‌انگیز آموزشی قرار داریم و با یک شرایط کاملاً بدیع و غیرمنتظره‌ای روبه‌رو شدیم.

وی ادامه داد: با صراحت می‌گویم ما در متن یک انقلاب بزرگ آموزشی هستیم اگر آموزش از نیازهای اساسی و حیاتی یک جامعه است اگر آموزش آینده‌ساز، هویت‌ساز، رشددهنده و توانمندکننده است، تحقق مأموریت آموزش امروز با چالش روبه‌رو شده است، این تغییرات به‌عنوان تغییرات پارادایمی صحبت می‌کند.

وی اظهار داشت: منظور از تغییرات پارادایمی، تغییراتی است که وقتی ابزارهای گذشته جوابگوی نیازهای موجود و آینده نیستند، باید طرحی نو در انداخت و نگاهی متفاوت کرد.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم شبکه شاد در حال توسعه و روز به روز رو به بهبود باشد. این شبکه یک مولود 10ماهه است که امیدواریم تحولات بزرگی را در نظام تعلیم و تربیت کشور داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: شبکه شاد اگر امروز جایگزین آموزش است، در آینده، پس از کرونا حذف نخواهد شد و مکمل نظام آموزشی خواهد بود و افق‌های نو و تازه‌ای را در ارتباطات آموزشی و خدمات آموزشی کشور ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان راجع به لایحه رتبه‌بندی معلمان تصریح کرد: موضوع رتبه‌بندی را که جزو علاقه‌مندی همکاران فرهنگی در سراسر کشور است، با جدیت دنبال می‌کنیم و این امر در دستور کار دولت است.

وی از برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد و گفت: امروز ابعاد مختلف لایحه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم و امیدواریم که در همین سال لایحه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم و نمایندگان هم قول دادند بلافاصله در دستور کار قرار دهند و امیدوارم که سال آینده را با رتبه‌بندی آغاز کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • معلم
  ۱۳ ۰

  وعده هایی که پایانی ندارند.درکشورعراق یه معلم ماهیانه 15الی20 میلیون می گیره اینجا وعده های تمام نشدنی چندرغازتمامی نداره.

 • ذبیح اله ترکاشوند
  ۱۱ ۰

  سلام آقای وزیر حدود دوهفته پیش فرمودید هفته آینده حالا فرمودید همین سال !

  • رحمانی
   ۸ ۰

   اجرای فوری رتبه بندی برای معلمان ایران قبل سال ۱۴۰۰ ...........؟!!

 • مهدی
  ۲ ۴

  بنده حق میدم که همکاران گلایه های داشته باشند اما نیمه خالی لیوان را نبینم که از وزیر خرده نگیریم ببینیم که چوب لای چرخ اهداف وخواسته های فرهنگيان می گذارد ، که انجام نشود با تشکر از شما

 • ناشناس
  ۷ ۰

  فقط دروغ

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  با سلام یواش یواش از آذر ماه ۹۹ رتبه بندی را یک هفته دو هفته سه روز دیگه چهار روز دیگه برید سال دیگه ؟!؟!!؟!.....................................؟؟؟؟؟؟.!!!

 • آشنا
  ۴ ۰

  آقای وزیر تو تو تو گفتی هفته ی اول بهمن به مجلس می فرستی چه حرف می زنی دروغگو فراموشکاری یاحقه باز مکاری

 • رضا
  ۲ ۰

  وعد. وعید این رتبه بندی از سال ها قبل بوده ما دیگه به این دروغ ها عادت کردیم و دلمون خوش این وعده ها نمیکنیم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  واقعا ریسی!!! دمت گرم

 • ناشناس
  ۳ ۰

  و باز تاریخ تکرار می شود:رتبه بندی به سال بعد موکول شد.هشتمین سالگرد وعده ی سر خرمن رتبه بندی مبارک!

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این لایحه رتبه بندی فکر کنم الان به عنوان یه بالش زیر سر اعضای هییت دولته واونا هم که دایم خوابن . الان چند ماهه که میگن تو هییت دولت داره بررسی میشه . کی تصویب میشه وبه مجلس میره خدا میدونه . واقعا چرا یک موضوع را دولت این همه لفتش میده . چون کارشناس نداره

 • معلم
  ۲ ۰

  واقعاخودتان ازاین وعده های توخالی خسته نشدید!!!؟؟؟؟