کد خبر 499918

رکورد سرمایه گذاری سکوی پرتاب در یزد شکسته شد؛

پرواز در ارتفاع ۴۰ میلیارد تومانی

در دوازدهمین ایستگاه کاروان سرمایه گذاری ۱۰۰استارتاپ، ۳۷ تیم موفق به جلب نظر داوران برای جذب سرمایه شدند، وحدت رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری وشکوفایی کشور در اختتامیه این رویداد گفت: سکوی پرتاب یک جریان پویا در کل کشور است که خوشبختانه در استان یزد، عمکرد بسیار خوبی به‌جا گذاشت. این مهمان ویژه اختتامیه سکوی پرتاب افزود: با برگزاری چنین رویدادهای استارت آپی و تمرکز در حوزه فناوری می‌توانیم شاهد دستاوردهای بسیاری در استان یزد باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، در ادامه، معاون وزیر ارتباطات که دیگر مهمان ویژه این رویداد بود، گفت: همراهی دستگاه های اجرایی و نهادهای خصوصی در این رویداد نشانه یک اکوسیستم سالم و پویا در استان یزد است. ناظمی در ادامه افزود: این همراهی نتیجه ای شیرین برای استان داشت و منجر به جذب سرمایه راهگشا برای کارآفرینان جوان یزدی شد. ریاست سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه اظهار داشت: مجموعه 100استارت‌آپ به عنوان یک پلتفرم می‌تواند برای سرمایه‌گذاری و آموزش در اکوسیستم استارتاپی کشور تحول ایجاد کند.

78c32ad4-7650-4b19-86e0-de5d6de350c1

سدیفی، مدیرعامل 100 استارتاپ در اختتامیه سکوی پرتاب با اشاره به اینکه این رویداد رکورد جذب سرمایه در رویدادهای سکوی پرتاب را شکست افزود: مجموعا 40 میلیارد تومان موافقت برای سرمایه گذاری در این رویداد رقم خورد. وی در ادامه گفت: استارتاپ ها و جوانان کارآفرین باید بدون هیچ حد و مرزی برای موفقیت تلاش کنند، در این مسیر نیز 100استارتاپ در حد توان در کنار جوانان استارتاپی خواهد بود. سدیفی با اشاره به سرمایه‌گذاران این رویداد افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش وفناوری استان یزد، مجموعه 100استارت آپ و صندوق سرمایه گذاری داوین سرمایه گذاران حاضر در رویداد بودند.همچنین میزبان شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر شناسا و صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر اجوتک بعنوان هم‌سرمایه گذار بودیم.

66623fc2-8568-4562-a84e-0fb901b83de1

سپهر، مدیر صندوق پژوهش و فناوری گفت:  رمز موفقیت واستقبال زیاد رویداد سکوی پرتاب یزد، هماهنگی بین ارگان ها و همکاری بیش از پیش مسئولین استانی است. وی افزود: این رویداد یک جریان در اکوسیستم نوآوری و فناوری استان است.

مدیر صندوق پژوهش و فناوری ادامه داد: در حاشیه این رویداد، 15 میلیارد تومان سرمایه گذاری بر دو طرح استانی و همچنین تخصیص 4 میلیارد تومان تسهیلات به یک طرح ویژه نیز رقم خورد. سپهر در ادامه به درخشش صندوق پژوهش و فناوری استان یزد اشاره کرد واظهار داشت: این صندوق سال گذشته رتبه دوم را در کشور از آن خود کرد و به 18 استان مختلف خدمات ارائه داد.

طالبی استاندار یزد در ادامه این برنامه گفت: خوشبختانه شاهد رویداد خوبی در جذب سرمایه گذاری در استان بودیم. وی افزود: بعد از دوسال پیاپی ما توانستیم گفتمان مشترک را بین بخش دولتی وخصوصی شاهد باشیم.

191e5c70-7885-4a46-8a77-6f0e7bde8f2e

جوکار نماینده مردم استان در مجلس در اختتامیه سکوی پرتاب یزد گفت: اکوسیستم استارتاپی و دانش بنیان، علم را در عرصه عمل وارد کرده و می‌تواند مسیر توسعه را هموار کند و لازم است مسئولان از فعالان  اکوسیستم حمایت لازم را به عمل آورند.

گفتنی است این رویداد سرمایه گذاری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش وفناوری استان یزد، پارک علم وفناوری استان یزد، مجموعه 100استارت آپ و با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

79f01912-0d5a-40c0-9c0b-d997546b8443

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال طرح های کسب و کاری خود میتوانید به سایت 100استارتاپ مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر