• صفحه اصلی
  • اخبار آموزش و پرورش/ مدارس دو هفته دیگر باز می‌شود؟
تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

اخبار آموزش و پرورش/ مدارس دو هفته دیگر باز می‌شود؟

رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:بازگشایی مدارس تا دو هفته آینده در کمیته‌های در نظر گرفته شده تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا امشب بیست و نهم آذر ماه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی آخرین تدابیر برای کنترل کرونا پرداخت.

علیرضا رئیسی با اشاره به اینکه خوشبختانه به دنبال اقدامات انجام شده در سطح کشور، اکنون هیچ شهر قرمزی نداریم گفت: اکنون ۲۰۵ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند و این نشان دهنده آن است که وضعیت مطلوب است و امیدواریم این ۲۰۵ شهر نارنجی هم تبدیل به زرد و زرد‌ها هم تبدیل به سفید شوند.

او افزود: در این میان چهار شهر نیازمند توجه ویژه هستند و امروز هم به استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه توصیه‌های لازم ارائه داده شد، این چهار شهر شامل کردکوی در گلستان، بافت در کرمان، آمل و گلوگاه در مازندران هستند بنابراین؛ این چهار شهر نیازمند توجه بسیار ویژه هستند و حتماً باید رعایت شود و می‌توانند در آستانه قرمز شدن، باشند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی گفت: به دلیل شرایط کرونا در کشور، این آزمون قبلاً دو بار به تعویق افتاده بود، صد هزار نفر بعد از برگزاری این آزمون جذب مراکز دولتی خواهند شد لذا به همین دلیل با توجه به وضعیت آرامش نسبی که ایجاد شده، این آزمون در بیش از ۲۷۰۰ حوزه امتحانی و با رعایت شیوه نامه‌ها و حداقل جمعیت در موعد مقرر و در دی ماه برگزار خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: پیشنهاد بازگشایی مدارس نیز برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی در شهر‌های نارنجی و زرد مطرح شد که این دانش آموزان بتوانند حضوری در کلاس‌های درس شرکت کنند، این بحث مخالفین و موافقینی دارد که در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها