کد خبر 474234

مهم! همه چیز درباره طرح منع آمدوشد

از بامداد پنجشنبه تا ظهر یکشنبه، ورود و خروج به پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه ممنوع خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین، وهاب‌ زاده، مشاور وزیر بهداشت اعلام کرد: با اعمال محدودیت‌های جدید فقط خودروهای سواری با پلاک هر شهر اجازه ورود به همان شهر را دارند. این خودروها مجاز به خروج از شهر نیستند و خودروها با پلاک شهر دیگر که قصد ورود داشته باشد، تنها با ارائه کارت ملی و احراز سکونت می‌توانند وارد شوند اما قرنطینه در داخل شهر انجام نخواهد شد.

محدودیت‌های سفر فقط مربوط به ترددهای بین شهری است

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این زمینه گفت: محدودیت‌های اعمال شده برای سفر از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر،  با درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید رییس جمهوری اعمال می‌شود.

وی تاکید کرد: از بامداد پنجشنبه تا ظهر یکشنبه، ورود و خروج به پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه ممنوع خواهد بود و مجری این اعمال محدودیت نیروی انتظامی است. این محدودیت‌ها مربوط به ترددهای داخل شهرها نیست و فقط مربوط به تردد بین شهری است.

لاری تصریح کرد: مدیریت بیماری کووید ۱۹ نیازمند تعامل و همکاری و همراهی مردم و همه دستگاه‌های اجرایی است و امیدواریم با اعمال این محدودیت‌ها بتوانیم از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

 محدودیت‌ها شامل تردد وسایل حمل و نقل عمومی نیست

جهان پور، مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت هم گفته است: در این طرح، پلاک های بومی هر شهر اجازه ورود به همان شهر را دارند اما حق خروج از آنجا را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • شهنواز شاهور
  ۲ ۰

  باسلام، این گونه جلوگیری تردد فایده ای نداره!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عامل اصلی شیوع ویروس، ازدحام فوق العاده در مترو و اتوبوس ها ست که فاصله گذاری اجتماعی رو غیر ممکن کرده و امکانات تهویه استانداردی هم نداره.
  این حرکت اخیر هم جنبه نمایشی و فرافکنی داشته.
  کنترل بیماری به صورت مفتی غیر ممکنه و جالبه که کمک دولت به حمل و نقل عمومی تهران هم به حداقل رسیده!