کد خبر 447842

آغاز فعالیت شبکه بوم گردی تا دو هفته آینده

با شروع فصل تابستان و به اوج رسیدن فصل سفر، بسیاری از مردم کم کم آماده سفر به مناطق مختلف ایران میشوند. مسافران اهداف مختلفی برای سفر دارند. اهدافی مثل زیارت، گردشگری، استفاده از آب و هوای خوب، اقامت در مناطق بکر، مشاهده آثار باستانی و تاریخی، و سایر دلایل، از جمله مواردی هستند که مسافران را به نقاط مختلف ایران می کشانند.

معرفی شبکه بوم گردی

به گزارش اقتصادآنلاین، وب سایت شبکه بوم گردی با هدف برقراری ارتباط بین مالکان اقامتگاه و مسافران، ایجاد شده و مراحل پایانی طراحی خود را طی می‌کند. اهم موارد فعالیت شبکه بومگردی عبارتند از:

1.معرفی مناطق گردشگری، زیارتی، و سیاحتی در سراسر کشور:

وقتی اسم سفر داخلی به میان می‌آید، مسافران معمولاً گزینه‌های زیادی ندارند. چرا که مناطق معروف و شناخته شده در کشور چندان زیاد نیستند. اما در عین حال مناطق وجود دارند که ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارند ولی شناخته شده نیستند. شبکه بوم گردی یکی از اهداف مهم خود را معرفی مناطق گردشگری، زیارتی، و سیاحتی کشور قرار داده است تا از این طریق بتواند باعث رونق اقتصادی در مناطقی شود که چندان شناخته‌شده نیستند ولی ظرفیت بالایی برای گردشگری و جذب مسافر دارند.

2.کارآفرینی و کسب درآمد برای افراد محلی:

در مناطق دور افتاده، بسیاری از افراد محلی دارای اقامتگاه هایی هستند که می توانند میزبان مسافرین از سراسر کشور شوند، ولی چون منطقه آنها چندان شناخته شده نیست مسافران زیادی به آن مناطق سفر نمی کنند. وب سایت شبکه بوم گردی با ایجاد پلتفرم جدید به معرفی اقامتگاه های موجود در مناطق کمتر شناخته شده می پردازد تا افراد محلی بتوانند با ارائه خدماتی همچون اجاره ویلا و اقامتگاه، پذیرایی، و فروش محصولات محلی، کسب درآمد کنند.

3.برگزاری تور برای جاذبه های جدید:

حتماً شما هم تصاویر افرادی که به مناطق جدید و پر هیجان مثل مناطق کویری، کلبه های جنگلی، رودخانه های خروشان، و این قبیل مناطق سفر می‌کنند را دیده اید و شاید دوست داشته باشید شما هم این سفرها را تجربه کنید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید. وب سایت بوم گردی یکی از اهداف دیگر خود را برگزاری تورهای مهیج و خانوادگی قرار داده است. به این ترتیب شما می توانید سفری امن، آسوده، و کم هزینه به مناطق جدید و کمتر شناخته شده داشته باشید.

4.امکان رزرو ویلا و اقامتگاه های بوم گردی:

یکی از دغدغه های مسافران وقتی که می خواهند به مناطق جدید سفر کنند این است که باید شب را کجا بخوابند! وب سایت بوم گردی این قابلیت را به مالکان اقامتگاه در سراسر کشور داده است که بتوانند اقامتگاه خود را در سایت معرفی کرده و اقدام به جذب مسافر کنند. فرقی نمی کند شما چه نوع اقامتگاهی داشته باشید. یک اتاق از یک آپارتمان، یک خانه کامل دربستی، ویلا، کلبه، اقامتگاه بوم گردی، و یا حتی چادر و کپر در مناطق عشایری. شما می‌توانید اقامتگاه خود را در شبکه بومگردی معرفی کنید و از طریق جذب مسافر کسب درآمد داشته باشید. ضمناً اگر دست پخت خوبی داشته باشید می توانید با پذیرایی از میهمانان از این طریق نیز کسب درآمد کنید، و یا اگر با مناطق توریستی اطراف خود آشنایی دارید می توانید به عنوان راهنمای محلی نیز درآمد داشته باشید.

2

روش کار چگونه است؟

مالکان می‌توانند مشخصات کامل و عکس های اقامتگاه خود را در وبسایت بوم گردی ثبت کنند. همچنین مشخص کنند که اقامتگاه آنها در چه تاریخی آماده جذب مسافر است و هزینه اقامت هر شب چگونه خواهد بود. همچنین خدمات قابل ارائه به مسافران را ثبت کنند. مسافرین وارد شبکه بوم گردی می شوند، تاریخ سفر خود را انتخاب می کنند، مقصد خود را مشخص می‌کنند، و سپس می‌توانند اقامتگاههای موجود در آن منطقه در آن بازه زمانی خاص را مشاهده کنند. و در نهایت به راحتی و با خیال آسوده اقدام به رزرو اقامتگاه کنند. بعد از رزرو اقامتگاه، اطلاعات ‌تماس مالک در اختیار مسافران قرار داده می شود تا بتواند هماهنگی‌های لازم را برای ورود و اقامت داشته باشد.

3

عملیات طراحی و کارهای فنی وب سایت شبکه بوم گردی تا ۲ هفته آینده به پایان می‌رسد. همچنین مراحل اخذ مجوز از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و سایر نهادهای مربوطه در حال انجام است. به این ترتیب در اوایل تابستان شبکه بوم گردی آغاز به کار خواهد کرد و مسافران می‌توانند از خدمات ارائه شده در آن برای رزرو اقامتگاه و سفر به نقاط دیدنی کشور عزیزمان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر