کد خبر 402935

ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی تحولی در صنعت ساختمان سازی

امروزه علم و تکنولوژی در همه صنایع و مخصوصا صنعت ساخت وساز و ساختمان سازی ریشه دوانده است و صنعت ساختمان پیشرفت چشمگیری داشته است. همه روزه کالا ها، روش ها و تکنولوژی های جدیدی جایگزین کالا، روش و تکنولوژی های قبلی می شود و سرعت و کیفیت در کنار دوام ،کارایی و زیبایی هر روز بیشتر و بیشتر در صنعت ساختمان دیده می شود. تغییرات در ساختار مصالح ساختمانی و نوع مصالح مصرفی گامی مهم و مثبت در عرصه ی ساختمان سازی برداشته است.

شرکت بزرگمهر هر روزه در تلاش است تا از این تغییرات در ساختار مصالح بهترین بهره برداری را داشته باشد و ایده و طراحی های جذاب از خود به نمایش بگذارد . ساختمان پیش ساخته  ساندویچ پانل بزرگمهر نمونه ای از این شگفتی ها در عرصه ی ساختمان سازی جدید است که در ادامه به بررسی جزئیات و اینکه چه مزیت هایی نسبت به ساخت و ساز سنتی دارد می پردازیم.

20

واضح و روشن است که وقت و زمانی که صرف ساخت یک پیش ساخته نسبت به ساخت و ساز به روش  سنتی می شودکوتاه تر است و این سرعت عمل در کار یک مزیت بزرگ محسوب می شود، نا گفته نماند که اگر این ساختمان پیش ساخته از نوع ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانل بزرگمهر باشد مزیت آن دو چندان میشود، زیرا ساندویچ پانل بزرگمهر عمر مفید بالایی بیش از 40 سال دارد و شما میتوانید بعد از مدتها استفاده از ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانل خود آن را تغییر کاربری دهید و از ساندویچ پانل ها استفاده مجدد کنید و یا ابعاد ساختمان پیش ساخته را کوچک یا بزرگ تر کرده و معماری ساختمان را با حداقل هزینه تغییر دهید.

سبک سازی و کاهش وزن بار ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی بزرگمهر نسبت به ساخت ساختمان با مصالح سنتی و اکثر پیش ساخته ها از دیگر مزیت های این گونه ساختمان ها می باشد.

صرفه جویی در مصرف مصالح را هم می توانیم جزو مزیت های آن حساب کنیم زیرا ساختار یک خانه پیش ساخته ساندویچ پانلی مهندسی سازی شده، میزان مصرف آهن آلات و مصالح در کنار استحکام و پایا بودن سازه کاهش یافته است و این صرفه جویی صرفا در مراحل اولیه ساخت آن نیست زیرا خانه پیش ساخته ساندویچ پانلی به دلیل ویژگی های خود ساندویچ پانل عایق بسیار خوبی  در برابر گرما و سرما می باشد و گرم کردن یا خنک نگه داشتن داخل ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی بسیار آسان و مقرون به صرفه است.

 بدنه و سقف ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی می بایست از ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری  با کیفیت و مقاوم ساخته شود تا در کنار عایق بودن دارای استحکام و عمر مفید بالا بوده و خیالتان تا سالیان سال آسوده باشد. برای اطلاع از خصوصیات اینگونه ساندویچ پانل ها میتوانید با مشاوران و کارشناسان شرکت بزرگمهر تماس بگیرید و از آنها برای انتخاب محصول باکیفیت و با دوام راهنمایی بگیرید.

19

مسلما یک خانه پیش ساخته ساندویچ پانلی خوب فقط به دیواره و سقف محدود نمی شود و جزئیات و آپشن های دیگری نیز دارد که میبایست بر روی انتخاب آنها نیز دقت کافی داشته باشید. برخی از این موارد به شرح زیر می باشد:

درب ورودی ساختمان پیش ساخته درب حیاط و درب های ورودی اتاق ها : درب ورودی اهمیت بسیار زیادی در تامین امنیت  ساختمان دارد و باید در انتخاب آن دقت زیادی داشت. پیشنهاد ما برای درب ورودی ساختمان درب فلزی لیزری بزرگمهر می باشد. درب فلزی لیزری بزرگمهر در کنار زیبایی از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و میتوان آن را به عنوان درب ورودی ساختمان ، درب حیاط، درب ویلا، درب نفررو، درب ماشین رو درنظر گرفت. درب فلزی لیزری نسل جدید درب آهنی و درب فلزی است که زیبایی و دوام و امنیت را همراه خود به ارمغان آورده است.

پنجره های ساختمان پیش ساخته: در انتخاب پنجره برای ساختمان پیش ساخته بهتر است از پنجره های آلومینیوم با شیشه دو جداره و یا پنجره یو پی وی سی با شیشه دوجداره استفاده کرد. البته پیشنهاد میکنیم برای حفظ امنیت ساختمان از حفاظ پنجره فلزی لیزری بزرگمهر نیز بر روی این پنجره ها استفاده کنید. مزیت حفاظ پنجره فلزی لیزری اول امنیت و دوم زیبایی آن است که میتوان حفاظ پنجره را با درب و نمای ساختمان همسان کرد.

اسکلت و سازه اصلی ساختمان و مسیرهای آبراه پشت بام ساختمان پیش ساخته: اسکلت ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی می بایست در کنار استحکام دارای جزئیاتی شامل محل نصب ساندویچ پانل با  حداقل دیده شدن پیچ های نصب و داشتن ناودان و آبراه برای هدایت آب برف و باران باشد.

کف ساختمان پیش ساخته: ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی میتواند بدون کف بوده و یا دارای کف ساندویچ پانلی پوشش شده با پارکت یا کف پوش و یا کف دائم سرامیک شده باشد.

لوله کشی و تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی: تاسیسات برقی و مکانیکی در ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی عموما از کف و یا زیر سقف کاذب عبور داده می شود.

و در نهایت در کنار امنیت و ماندگاری، ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی میبایست از لحاظ زیبایی نیز مورد پسند شما باشد.

21

بزرگمهر توانسته با تغییر در ساختار و نوع ساخت خانه های پیش ساخته ساندویچ پانلی و با استفاده از تجربه چندین ساله خود، ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی با ظاهری  پسندیده و درخور و شایسته مردم کشور عزیزمان ایران طراحی و تولید نماید.

شرکت بزرگمهر با توجه به تجربه فراوان در زمینه ساخت و ساز و تیم طراح، محاسب و اجرا کننده قوی دقیق می تواند به شما در انتخاب یک ساختمان پیش ساخته ایمن ، زیبا و مطمئن کمک کرده و برای کاربری های متفاوت راهکار های مختلفی ارائه دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر