{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 400959

تبدیل خودرو از یک محصول مصرفی به یک محصول کاملا سرمایه‌ای، حاکی از افزایش قیمت و تغییر قیمت آن بوده‌است. سرمایه‌ای که ارزش آن همچنان در نوسان بوده و با تغییر در هریک از عوامل اقتصادی همچون نرخ ارز، قیمت طلا و انواع تحریم‌ها، قیمت خودرو نیز تغییر می‌کند.

همان‌طور که گفته شد، قیمت خودرو با توجه به عواملی مشخص مانند قیمت طلا، ارز و ... افزایش می‌یابد. اما مسئله حائز اهمیت سواستفاده کلاه‌بردارانی است که هرقیمتی می‌خواهند به هرخودرویی می‌دهند و یک شبه قیمت خودرو‌ها را جابه‌جا می‌کنند و خریداران و فروشندگان خودرو را دچار سردرگمی. در نتیجه تعیین دقیق قیمت خودرو به یک چالش مهم و جدی برای فعالان حوزه خودرو اعم از خریدار و فروشنده تبدیل شده است.

اما چه راه‌هایی برای تعیین قیمت خودرو پیش روی شما است؟ بهترین روش برای تعیین قیمت دقیق خودروی دست دوم کدام است؟

1.مراجعه به نمایشگاه خودرو

قدیمی‌ترین راه برای مطلع شدن از قیمت روز خودرو، مراجعه به نمایشگاه خودرو است. اما هر روش قدیمی‌، اصولا گزینه مناسبی نیست. زیرا نمایشگاه به سود خود نگاه می‌کند و در اغلب موارد قیمت غیرواقعی برای خودرو‌ها اعلام می‌کند. ضمن اینکه به دلیل محدود بودن خودرو‌هایی که هر نمایشگاه کار می‌کند، عملا امکان ارائه قیمت صحیح برای همه خودرو‌ها وجود ندارد.

2.بازار خرید و فروش خودرو

راه دیگر برای تعیین قیمت خودرو دست دوم، بازار خرید و فروش مانند بازار چیتگر است. اما با توجه به اینکه اغلب فعالان این بازار‌ها را دلالان تشکیل می‌دهند پس همواره به سود خود فکر می‌کنند؛ اگر خریدار باشید، بالاترین قیمت را به شما اعلام می‌کنند و اگر فروشنده باشید تا حد امکان قیمت خودروی شما را کاهش می‌دهند.

3.تعیین قیمت خودرو با استفاده از سایت‌های آگهی

با پیشرفت تکنولوژی روش‌های جدیدتری برای خرید و فروش خودرو به وجود آمد و آگهی‌های خودرو از روزنامه‌های کثیرالانتشار به سایت‌های آگهی دهنده منتقل شد. سایت‌های آگهی خودرو این فرصت را در اختیار کاربران قرار دادند تا خودرو خود را به هر قیمتی که دوست‌دارند، آگهی کنند و همین مسئله بر نوسانات بازار خودرو دامن زد.

اگرچه نظارت نسبی بر روی این سایت‌ها پس از التهابات بازار باعث شد تا کاربران طی مدتی قادر نباشند هر قیمتی را وارد کنند، اما این محدودیت هم مانعی برای آگهی نکردن خودرو نیست و تنها باعث شده که کاربران برای دسترسی به قیمت خودرو مجبور باشند با آگهی‌دهنده تماس بگیرند. این تعدد تماس‌ها برای رسیدن به قیمت دقیق یک مسئله بسیار زمانبر است و از حوصله بسیاری از افراد خارج است.

به عنوان مثال فکر کنید سایت دیوار را باز می‌کنید و یک مدل خودروی خاص را انتخاب می‌کنید، اکنون تعداد زیادی آگهی روبروی شماست که هرکدام مربوط به سال یا تیپ متفاوت از خودروی مدنظر است و پیدا کردن قیمت واقعی از بین اینهمه آگهی کار ساده‌ای نیست.

آگهی خودرو

4.استفاده از ابزار محاسبه قیمت همراه مکانیک، ابزاری که ماهیانه 3 میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند

همه مواردی فوق باعث شد تا فقدان یک مرجع تعیین قیمت خودرو دست دوم احساس شود و چند سالی است که شرکت همراه مکانیک با هدف پوشش دادن این کمبود، ابزار محاسبه قیمت خودرو را راه‌اندازی کرده است که با استقبال بالای مردم نیز روبه‌رو شده‌است.

مزایای ابزار محاسبه قیمت خودرو همراه مکانیک

وجه تمایز ابزار تعیین قیمت خودروی همراه مکانیک نسبت به سایر روش‌هایی که درحال منسوخ شدن است:

  • ارائه قیمت خودرو به تفکیک تمام تیپ‌ها: یکی از نقاط تمایز همراه مکانیک نسبت به سایر سایت‌ها، ارائه قیمت خودرو به تفکیک تیپ‌ها و مدل‌های مختلف است. در سایت همراه مکانیک قیمت خودرو برای بیش از سه هزار مدل خودرو ارائه شده است. همراه مکانیک تنها مرجعی است که شما امکان دسترسی به قیمت همه خودروهای موجود در بازار ایران را دارید.
  • ارائه قیمت برمبنای معاملات بازار: تمایز اصلی همراه مکانیک نسبت به سایت‌های رقیب این است که اغلب سایت‌ها قیمت خودرو کارکرده را بر اساس آگهی‌ها درج شده توسط کاربران ارائه می‌کنند، اما در همراه مکانیک قیمت ارائه شده بر اساس معاملات واقعی در بازار خرید و فروش خودرو ارائه می‌شود. در نتیجه بازه قیمتی ارائه شده توسط همراه مکانیک کمترین انحراف را نسبت به بازار دارد. دقیت کنید که قیمت ارائه شده در همراه مکانیک بر اساس معامله خودرو است نه صرف قیمت آگهی.
  • تاثیر فاکتور‌های موثر در قیمت خودرو: در تعیین قیمت خودرو، همواره فاکتور‌هایی وجود دارند که بیشترین تاثیر را در افت قیمت خودرو دارند. در ابزار محاسبه قیمت همراه مکانیک تمام این فاکتور‌ها لحاظ شده‌اند و کاربران قادر هستند میزان تاثیر تیپ، کارکرد، رنگ خودرو، بیمه، میزان رنگ‌شدگی یا تعویض قطعات را مشاهده کنند.

اپلیکیشن قیمت خودرو همراه مکانیک

دانلود اپ

علاوه بر ابزاری که معرفی شد، شرکت همراه مکانیک نسخه اندروید اپلیکیشن قیمت را نیز راه‌اندازی کرده است. اپلیکیشن همراه مکانیک این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به راحتی به قیمت خودرو‌های داخلی و انواع خودروهای خارجی دسترسی داشته باشید. کافی است مشخصات خودروی مدنظر را وارد نمائید تا در قسمت مدیریت خودرو از نوسانات قیمت آن خودرو در طی هفته‌های مختلف اطلاع یابید.

برای دانلود اپ همراه مکانیک و مشاهده قیمت روز انواع خودرو کلیک کنید 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری