کد خبر 39965

پیروزبخت:

برخورد یک سویه صدا و سیما در خصوص استاندارد

رئیس سازمان استاندار ملی ایران گفت: از ۵۱ مورد استاندارد مربوطه در مورد اتوبوس اسکانیا تنها ۳۲ استاندارد حکم می کند و باید در نظر گرفته شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نیره پیروزبخت صبح شنبه در نشست شورای استاندارد استان سمنان با بیان اینکه مجموعه موارد استاندارد های خودرو در ایران 51 مورد است که بسته به نوع خودرو استانداردهایش متغیر است، افزود: برخی از خودروها 30 مورد استاندارد را باید داشته باشند و برخی کمتر و یا بیشتر دارند. وی با اشاره به اینکه از 51 مورد استاندارد مربوطه در مورد اسکانیا تنها 32 استاندارد حکم می کند و باید در نظر گرفته شود اظهار داشت: 19 مورد استاندارد دیگر دلیل بر غیر استاندارد بودن نیست بلکه این موارد در مورد این خودرو کاربرد ندارد. برخورد یک سویه سازمان صدا و سیما در خصوص مسایل استاندارد رئیس سازمان استاندار ملی ایران ضمن انتقاد از برخورد یک سویه سازمان صدا و سیما در خصوص مسایل استاندارد گفت: در نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما در این خصوص گلایه کردم. پیروزبخت با اشاره به مباحث مطروحه در خصوص وضعیت استاندارد اتوبوس اسکانیا در ایران افزود: به رغم هماهنگی قبلی با معاون نظارت بر استانداردهای این سازمان در یک برنامه تلویزیونی تنها با حضور پلیس راهور مباحث مربوط به استاندارد این اتوبوس مطرح و ارایه شد. وی افزود: با هماهنگی قبلی قرار بود معاون این سازمان نیز نظرات کارشناسی در این خصوص را ارایه کند اما در جریان پخش برنامه از تلویزیون با معاون این سازمان تماس گرفته نشد. پیروزبخت به مصوبه اخیر دولت اشاره کرد و گفت : براساس این مصوبه خودرویی که تاییدیه استاندارد و نیز حفاظت محیط زیست را داشته باشد باید شماره گذاری شود و دولت پلیس را موظف به شماره گذاری کرده است. برای افزایش صادرات غیرنفتی راهی جز ارتقاء کیفیت و استاندارد کالاها نداریم استاندار سمنان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه صادرات غیرنفتی را باید افزایش دهیم گفت: برای تحقق این امر راهی جز ارتقاء کیفیت و استاندارد کالاها نداریم. محمد وکیلی با تاکید بر اینکه با افزایش تولید باید درآمدهای صادراتی کشور افزایش یابد به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست. وی بر ضرورت فراهم ساختن شرایط لازم برای تحقق استانداردهای لازم تولید تاکید و گفت: باید به هر طریق ممکن استانداردهای موجود را ارتقاء دهیم تا جایگاه تولیدات ایرانی در بازارهای جهانی ارتقاء یابد. اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها مغفول مانده است استاندار سمنان با اشاره به مغفول ماندن اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها گفت: در مرحله دوم توجه به سرمایه گذاری و تولید مورد تاکید است. وکیلی افزود: در مرحله اول مقرر بود 50 درصد یارانه ها به نیازمندان، 30 درصد به تولید و سرمایه گذاری و 20 درصد به سایر بخش ها اختصاص یابد که این امر اتفاق نیفتاد و قانون مغفول ماند. وی اضافه کرد: مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها از سال آینده اجرا می شود و این در حالی است که اقتصاد مقاومتی و تحریم ها را داریم. در این نشست عملکرد استاندارد استان سمنان در بخش های مختلف ارایه و اعضای جلسه مباحث خود را در مورد مسایل استاندارد بیان کردند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • بنده خدا
    ۰ ۰

    صدا وسیما فقط اینجا یکسویه عمل کرده؟!!!!مشکل اینجاست که وقتی این سازمان که با پول بیت المال تغذیه می شه در بسیاری از موارد اگر نگوییم در تمام موارد به عنوان رسانه یک گروه خاص یا به اصطلاح پاتوق رفقا عمل می کنه از تمام گروهها صدای اعتراض بلند بشه این بدی آنچنان نهادینه نمی شه که دامن سکوت کنندگان دیروز رو بگیره.مرگ خوب نیست حتی واسه همسایه.

  • احمد
    ۰ ۰

    سازمان استاندارد ایران یکى از ضعیف ترین عملکرد ها رو داره و قوانین اجرایی اونقدر نسنجیده و دور از عقله که در عمل از ورود کالاى استاندارد به کشور جلوگیرى میکنه.