غلامرضا مصباحی مقدم:

هزار میلیارد کسری بودجه دارید، چطور یارانه ها را سه برابر می کنید؟

رئیس کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی در تذکری نسبت به ارائه وعده های غیرقابل تحقق از سوی دولتمردان به مردم، انتقاد کرد.

رئیس کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی در تذکری نسبت به ارائه وعده های غیرقابل تحقق از سوی دولتمردان به مردم، انتقاد کرد.

غلامرضا مصباحی مقدم با بیان اینکه شب گذشته در بخش خبری ۲۰:۳۰ وزیر تعاون اعلام کرد که یک میلیون تومان به حساب همه نوزادان واریز می شود، گفت: این وعده رئیس جمهور بود که قرار بود از ابتدای سال گذشته پرداخت شود. اما هیچ منبع مالی برای آن پیش بینی نشده بود و نهایتاً هم بانک ملی قرار شد از منابع داخلی خود به ۵۰۰ نوزاد این مبلغ را بدهد و دفترچه ای تهیه کند که نشد. امسال هم قانونی برای تامین بار مالی این وعده رئیس جمهور وجود ندارد و تکرار این وعده از سوی وزیر تعاون درست نیست. چون هیچ پشتوانه قانونی و مالی ندارد.

نماینده تهران از صدا و سیما خواست تا این را اصلاح کند و ادامه داد: مسئولینی که دوست دارند به نحوی مطرح باشند و مردم را خشنود کنند، بدانند که ارائه این نوع وعده های دروغ درست نیست و اعتماد عمومی مردم به دولت و نظام را مخدوش می کند. به همین دلیل بود که مقام معظم رهبری از دولت خواستند تا با بررسی وعده های پیشین دولت مشخص شود که چه تعداد از این وعده ها محقق شده و در ازای وعده های محقق نشده از مردم عذرخواهی شود.

مصباحی مقدم افزود: استدعا می کنم که دولتمردان از این وعده ها به مردم ندهند. از جمله وعده سه برابر شدن یارانه های نقدی از سوی رئیس جمهور که اصلا قابل تحقق نیست.

به گفته وی، در حال حاضر نیمی از یارانه های موجود، نه از محل درآمدهای هدفمندسازی بلکه از محل بودجه های عمومی دولت در حال پرداخت است که کسر بودجه ۱۵ هزار میلیارد تومانی در سال جاری را به بار آورده است. با این وجود دولت چطور می خواهد یارانه ها را سه برابر کند؟

این عضو کمیسیون اقتصادی در پایان گفت: اگر هم از محل درآمدهای نفتی بخواهند این بودجه را تامین کنند، تورمی وحشتناک خواهد داشت.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • Manuelasofia
    ۰ ۰

    Just the type of insight we need to fire up the dbetae.