کد خبر 138796

جنجال تازه همسر ترامپ

ملانیا همسر دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آتی امریکا به نقض قوانین مهاجرتی و روادید این کشور متهم شده است.

ملانیا متهم شده در زمانی که کار خود را در نیویورک به عنوان مُدِل آغاز کرد، قوانین روادید را نقض کرده است. او رسماً این اتهام را رد کرده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پرس تی وی؛ ملانیا ترامپ، روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «همیشه از قوانین مهاجرتی امریکا پیروی کرده است.»
ملانیا گفته است که ۲۰ سال پیش (سال ۱۹۹۶) به نیویورک آمده و کار خود را آغاز کرده است.
خانم ترامپ کار خود را به عنوانِ مدل در امریکا از سال ۱۹۹۶ آغاز کرد، اما انتشار عکسِ برهنه‌ای از او که در سالِ ۱۹۹۵ در نیویورک گرفته شده، این سوال را برانگیخته است که ملانیا در سال ۱۹۹۵ با چه ویزایی به امریکا سفر کرده و آیا اصلاً در آن سال به عنوان یک مهاجر اجازه کار داشته است یا خیر.
هنوز مشخص نیست که خانم ترامپ در سال ۱۹۹۵ دقیقاً از چه نوع ویزایی برای سفر به نیویورک به عنوان مدلِ عکاسی استفاده کرده است. کمپین ترامپ نیز در این زمینه سکوت اختیار کرده است.
در صورتی که ملانیا قوانین مهاجرتی امریکا را در سال ۱۹۹۵ نقض کرده باشد، این موضوع ممکن است برای دونالد ترامپ خیلی گران تمام شود چرا که وی مواضع سختگیرانه‌ای در قبال مهاجران غیرقانونی اتخاذ کرده است.
دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی امریکا مواضع سختگیرانه‌ای در قبال مهاجران اتخاذ کرده است.
ترامپ چندی پیش گفته بود: «آمریکا تحت محاصره مهاجران غیرقانونی قرار گرفته است. آنها مشاغل را از امریکایی‌ها می‌گیرند و در امریکا مرتکب جنایت می‌شوند.»
سازمان بین‌المللی مهاجرت در واکنش به این اظهارات ترامپ اعلام کرد: «این اظهارات ممکن است بیگانه‌هراسی را بیش از پیش افزایش دهد. اهریمنی جلوه دادن مهاجران قانونی و غیرقانونی نیز ممکن است سبب افزایش مشکلات آنها شود.»

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر