{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 135749

در ۲ ماهه اول سال ۹۵ صورت گرفت؛

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۲ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۵ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۴۸۹.۴ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۱۵۳.۵هزار میلیارد ریال (معادل ۴۵.۷ درصد) افزایش داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، جدول زیر بیانگر هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخشهای اقتصادی طی 2 ماهه سال 1395 است. سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی 2 ماهه سال جاری مبلغ 324.5 هزار میلیارد ریال معادل 66.3 درصد کل تسهیلات پرداختی می‌باشد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 97.9 هزار میلیارد ریال معادل 43.2 درصد افزایش داشته است. سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در 2 ماهه سال جاری معادل 123.8 هزار میلیارد ریال بوده است که حاکی از تخصیص 38.1 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش کلیه بخش های اقتصادی (مبلغ 324.5 هزار میلیارد ریال) می‌باشد. ملاحظه می‌شود از 141.9 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداختی دربخش صنعت و معدن معادل 87.2 درصد آن (مبلغ 123.8 هزار میلیارد ریال) در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی رو آن کلیک کنید.

 

جدول هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخشهای اقتصادی طی 2 ماهه سال 1395

 

شایان ذکر است که همچنان باید در تداوم مسیر جاری ملاحظات مربوط به کنترل تورم را نیز در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن پتانسیل تورمی ناشی از فشار تقاضای کل در اقتصاد نیز بود. بر این اساس ضروری است به افزایش توان خلق پول بانکها از طریق افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانکها، کاهش تسهیلات غیرجاری و بازگرداندن آنها به مسیر صحیح اعتباردهی بانکها، افزایش بهره‌وری بانکها در تامین سرمایه در گردش تولیدی، پرهیز از فشارهای مضاعف بر دارایی بانکها و ترغیب بنگاه‌های تولیدی به سمت بازار سرمایه به عنوان یک ابزار مهم درتامین مالی طرحهای اقتصادی (ایجادی)توجه ویژه‌ای کرد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بانک مرکزی آلت دست مافیای پول و واردات.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نزول و ربا خواری مطمن ترین منبع درآمد بانکهای خونخوار
  حتی در بدترین شرایط اقتصادی می توان از نیاز مالی مردم بدبخت محتاج وام کسب سود کرد

 • عباس
  ۰ ۰

  برا کیا یک و نیم برابر شد؟!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری