کد خبر 135208

نظر ترکان در خصوص واردات خودروهای آمریکایی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری ورود خودروهای آمریکایی ممنوع شد، گفت: دیدن اینکه نوجوانی سوار ماشین چند میلیارد تومانی شده تحمل دردها را سخت تر می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، اکبر ترکان درباره دلایل لغو ورود خودروهای آمریکایی به مناطق آزاد اظهار داشت: ممنوعیت واردات خودروهای وارداتی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است. وی افزود: مقام معظم رهبری در نشستی که با کارگران داشتند، درباره اینکه چه ضرورتی دارد که ما از آمریکا خودروی سواری وارد کنیم،صحبت کرده بودند و این لغو واردات خودرویی آمریکایی پیرو فرمایشات ایشان بود. دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید کرد: ما هم به استناد صحبت‌های رهبری، ممنوعیت ورود خودروهای خارجی را به مدیران مناطق آزاد ابلاغ کردیم. وی درباره برگشت چند خودرو گران قیمت از منطقه آزاد اروند، گفت: آنچه ما دنبال می‌کنیم این است که شاغلین مناطق آزاد بتوانند برای تسهیل در کار و فعالیتشان و یا ترددشان، خودروی مناسب به داخل مناطق آزاد وارد کنند. ترکان گفت: اینکه این موضوع به اسباب تشریفات و تجمل تبدیل شود، مورد نظر ما نیست. مشاور عالی رییس جمهوری افزود: البته یک نظریه‌ای هم پشت این است؛ زمان جنگ همه ما با کوپن زندگی می‌کردیم ولی مردم تحمل می‌کردند به این دلیل که زندگی همه شبیه به هم بود و برای مثال اگر قرار بود همه با کوپن مرغ بخرند معمولا کسی خارج از این قاعده زندگی نمی‌کرد لذا تحمل مردم بالا رفته بود. وی تاکید کرد: اما در حال حاضر که افراد با مشکلات بسیار پیچیده‌ای مواجهند وقتی می‌بینند که یک نوجوان سوار ماشین چند میلیارد تومانی شده است، تحمل درد‌هایشان سخت‌تر می‌شود ما نمی‌خواهیم در مناطق آزاد مشوق این تجملات باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همچی میگه که انگار تو تهران ماشین چند میلیاردی نیست و همه پراید و پژو سوارن

 • مهدی
  ۱ ۰

  ممنوعیت واردات خودروهای گرانقیمت و پرمصرف باید خیلی وقت پیش انجام میشد.
  هم از نظر مصرف بنزین که کشور ما جزو کشورهای وارد کننده بنزین است و هم از نظر خرید این خودروها که که کلا باعث خروج ارز از کشور میشود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بوئینگ بهتون ندادن - بخواهی نخواهی نیست . من اینو میخوام اونو نمیخوام - درهمه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  الان که پورشه سوارها را هر روز می بینیم وراحت هم تحمل می کنیم پس چرا واردات انها ممنوع نیست؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  دزدهایی که در شرایط جنگ اقتصادی به هر نحوی اقدام به دست اندازی به اموال بیت المال کردند و با بهانه های مختلف اموال ملت را غارت کردند،مانند منافقین و مجاهدین خلق هستند که در دوران جنگ تحمیلی به صفوف دشمن پیوستند و برعلیه ملت و کشور ایران جنگیدند.
  حال باید ببینیم برخورد دستگاه قضا و دولت با آنان چطور خواهد بود!

 • محسن
  ۱ ۰

  خدایش من با دیدن این ماشین های با کیفیت تحمل مشکلات خودروهای داخلی برا خیلی مشکل شده بود از اینکه مشکل این حقیر رو حل کردید بی نهایت سپاس گذارم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  قیمت ماشینهایی مثل بنز و بی ام دبلیو و لکسوس با حجم موتور کمتر از 2500 سی سی که الان وارداتش آزاده ، خیلی گرونتر از ماشینهای آمریکاییه.قیمت سوناتا و کمری با هم رده خودش از فورد تقریبا یکسانه. این چه استدلال و نظریه ای که ایشون دادند؟پس چرا استفاده از هواپیما و اینترنت آمریکایی آزاده؟

 • ریچارد میل
  ۱ ۰

  اقای محترم طرف یک عمر زحمت کشیده میلیاردها پول داره. میخواد واسه بچه اش ماشین میلیاردی بخره. به تو چه؟ به من چه؟ چرا همچین قوانینی فقط تو ایران هست؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این پاک کردن صورت مسئله هستش
  یه نگاهی به بقیه کشورا بندازین ماشینای به قوله شما لوکس اونجا به راحتی قابله خریده
  چرا بی لیاقتی خودتونو گردنه ماشینه لوکس میندازین اگه این دوتا کارخونه داغونتون نبودن الان باید به راحتی همه یه ماشینه ژاپنی سوار میشدن بعدم اختلافه طبقاتی گندکاری سی ساله خودتونه حالا این گندکاریو میخواین با جلوگیری از واردات خودرو جبران کنید !!!!!!!؟