{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 133837

با دریافت کنندگان حقوق‌ نجومی برخورد می‌شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: با دریافت کنندگان حقوق‌های غیرقانونی و خارج از عرف برخورد خواهد شد چرا که انتظار جامعه و افکار عمومی نیز از دولت این است که پرداخت های غیرقانونی به خزانه بازگردانده و کسانی که در این زمینه مرتکب تخلف شده اند، عزل شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، جلسه شورای حقوق و دستمزد عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دکتر اسحاق جهانگیری با اشاره به جلسات مستمر برگزار شده در روزهای اخیر برای ساماندهی به وضعیت نظام پرداخت حقوق و دستمزد، گفت: با دریافت کنندگان حقوق‌های غیرقانونی و خارج از عرف برخورد خواهد شد چرا که انتظار جامعه و افکار عمومی نیز از دولت این است که پرداخت های غیرقانونی به خزانه بازگردانده و کسانی که در این زمینه مرتکب تخلف شده اند، عزل شوند. معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم ساماندهی نظام حقوق و دستمزد کشور، اظهار داشت: باید برای سال 95 و نیز برای سالهای آینده در قالب برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت، تصمیماتی در قالب قانون مدیریت خدمات کشوری اتخاذ شود تا دیگر امکان هرگونه پرداخت حقوق های غیرقانونی و خارج از عرف وجود نداشته باشد. با دریافت کنندگان حقوق‌های غیرقانونی و خارج از عرف برخورد خواهد شد چرا که انتظار جامعه و افکار عمومی نیز از دولت این است که پرداخت های غیرقانونی به خزانه بازگردانده و کسانی که در این زمینه مرتکب تخلف شده اند، عزل شوند.

دکتر جهانگیری همچنین با تاکید بر لزوم ایجاد هماهنگی در نظام حقوق و مزایای کارکنان همه دستگاههای نظام در قوای سه گانه و سایر نهادها و سازمان های کشور، خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 74 قانون مدیریت خدمات کشوری کلیه دستگاه های اجرایی اعم از اینکه مشمول مقررات این قانون باشند یا نباشند مکلفند قبل از اتخاذ تصمیم در مراجع قانونی ذیربط برای تعیین و یا تغییر مبانی و مقررات حقوق و مزایای کارمندان خود و یا هر نوع پرداخت جدید موافقت شورای حقوق و دستمزد را کسب کنند. معاون اول رییس جمهور در همین ارتباط تصریح کرد: بنابراین لازم است تا این قانون در کلیه دستگاههای نظام در قوای سه گانه و سایر نهادها و سازمان ها ی کشور اجرا گردد. رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز در این جلسه گزارشی از بررسی های صورت گرفته و جلسات تشکیل شده برای رسیدگی به نابسامانی موجود در نظام پرداخت حقوق و دستمزد ارائه کرد و به تشریح پیشنهادات مطرح شده در این جلسات برای جلوگیری از تکرار تخلفات و پرداخت های غیرقانونی و خارج از عرف پرداخت. در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارایی نیز حضور داشتند، گزارشی از رسیدگی ها و بررسی های صورت گرفته پیرامون دریافت ها و پرداخت های غیرقانونی و حقوق های غیرمتعارف مدیران دستگاه های اجرایی ارائه شد و پیشنهاداتی در جهت جلوگیری از تکرار این تخلفات و نیز ضرورت تعیین سقف برای پرداخت حقوق و دریافتی های مدیران ارشد مطرح شد. در این نشست همچنین مقرر گردید رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور اعضای شورای حقوق و دستمزد، با فوریت جمع بندی و پیشنهادات نهایی شورا را برای ساماندهی نظام پرداخت حقوق و دستمزد و جلوگیری از تکرار تخلفات صورت گرفته در این خصوص تدوین و برای طرح و تصویب نهایی به هیات دولت ارائه کنند.

ارسال نظر

 • روشن
  ۰ ۰

  یعنی با عزل سه تا مدیر همه این حیف و میل بودجه دولت اصلاح میشه و تام و تمام بودجه تبدیل به سرمایه گذاری مفید میشه و کشور در مسیر تعالی حرکت میکنه؟ محاله این بساط مفتخوری به این راحتی جمع بشه. تفاوت کشورهای قوی و مقتدر و کشورهای ضعیف در وجود یا عدم وجود همین فساد است و دیگر هیچ.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عزل 4 تا که فایده نداره . باید همه وزارت خانه ها پالایش بشن بعدم تمام اموال مصادره بشه پول بیت المال برگرده . اینا محاکمه نشن بی فایدست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  موضوعات انحرافی که خود زیر مجموع نفوذ و تسلط است بیان میشود. سود بانکی بسیار بالا است و امکان سرمایه گذاری مولد هم ملخ خور شده و خود یک سیاست است. این کاهش سود عملا مالیاتی است که توسط بانک های دریافت میکند. عملا علمی و اقتصادی نیست. از سوی دیگر بانک ها که در چند سال گذشته با بنگاه داری سود. های 300درصدی داشتن آن را بین سپرده گذاران تقسیم نکردن. تحریم داخلی را قبول کرد وهم تورم غیر واقعی را عملیاتی کردن وهم با دلان بانکی در شبیخون به مردم نقش داشت. حالا موضوعاتی که خود معلول است را گریه و زاری میکنند. تسلیت عرض میکنم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا شایسته یک مملکت اسلامی این نیست کسانی که از بیرون کشور نگاه میکنن چه فکری راجع به ایران دارن هر روز یه خبر از فساد اختلاس دزدی ....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارایی نیز حضور داشتند،
  اخه اموزش و رورشو که دخلی به این حقوقهای نجومی نیست همه حقوقها بین 1 تا 1.5 است اخه اقای فانی تو اونجا چه کار میکنی/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقایونی که نظر میدین تا خود مردمدخالت نکنن این وضع ادامه داره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مثل چین اعدام کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای جهانگیری عزل خیر محاکمه بلی هم گیرنده و هم دهنده چند روز پیش نیز به آقای رییس جمهور نوشتم که محاکمه و حبس و مجازات چرا که اینها با به تاخیر انداختن نوبت برخی که یاازدواج دارند و یا جهیزیه دارند و یابیماری و یا برای اجاره مسکن نیاز به وام اندک 10 تومنی داشتند و اینها آنرا بالا کشیده بودند و چه بسا باعث افزایش فساد و دعوا و زندان و حتی مرگ بیمار شده اند آیا باز هم باید ساکت بود و فقط عزل ؟خیر محاکمه و داد ستاندن گرفتاران بی پارتی در این کشور اینها ارگان مربوطه را هم بدنام میکنند حال میفرمایید عزل ؟خیر قصاص و اگر حکم شرعی جایز باشد نیز اعدام .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه قرار باشه با همه متخلفان برخورد بشه که دیگه کسی در راس موسسات و ادارات دولتی باقی نمیمونه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری