کد خبر 130086

برجام و انتخابات حاصل اراده مردم است

روحانی: کارآفرینان به میدان بیایند

رئیس‌ جمهوری، وظیفه دولت را آماده کردن شرایط برای فعالیت بخش خصوصی در عرصه داخلی و خارجی برشمرد و تاکید کرد که کارآفرینان برای بهره گیری از فرصت‌های جدید به میدان بیایند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان آذربایجان غربی اظهار داشت: حل مشکلات آیین‌نامه‌ها، قوانین و مقررات وظیفه دولت بوده اما سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و طرح‌های کشور بر عهده بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است و دولت حرکت خود را با کمک و نظر فعالان اقتصادی تسریع و تصحیح می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، روحانی با اشاره به بودجه محدود250 هزار میلیارد تومانی دولت در سال جاری گفت: بنابراین باید بخش خصوصی به میدان بیاید و البته صندوق توسعه نیز در حد توان خود کمک خواهد کرد.

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: همه مشکلات اقتصادی بعد از برجام صد در صد حل نشده، اما در همین مدت و پس از 4 ماه از اجرای برجام، حرکت‌های خوبی در کشور شکل گرفته است.

روحانی با اشاره به مزیت‌های استان آذربایجان غربی و نیروی انسانی مستعد اظهار داشت: امور کشور تا جایی که ممکن است باید به مردم واگذار شود و کارآفرینان باید به میدان بیایند و امروز فرصت خوب و استثنایی در اختیار کشور است.

رییس‌ جمهوری در ادامه روابط خوب با همسایگان از جمله در منطقه شرق، غرب و شمال کشور و همچنین فراهم شدن زمینه‌های لازم برای صادرات مواد لبنی، کشاورزی و غذایی را از جمله شرایط مناسب کشور برشمرد و ادامه داد: حسن چنین جلساتی این است که شرایط برای همکاری بین دولت و بخش خصوصی و همچنین کشورهای همسایه فراهم می‌شود تا از این شرایط کنونی مناسب کشور ، به خوبی بهره ببریم.

روحانی افزود: اکنون در حال مذاکره با بسیاری از کشورهای همسایه برای سرمایه‌گذاری مشترک در داخل هستیم.

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: اینکه نمایندگان کشورهای دنیا مرتب به ایران می‌آید، نشانگر آغاز جدیدی در کشور است و باید کارآفرینان همسایگان و همه ایرانیان از این شرایط به خوبی استفاده کنند.

روحانی با اشاره به اینکه برجام و انتخابات حاصل اراده مردم است، افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه بد عهدی نکرد و پای امضای قراردادهای خود در صورتی که طرف مقابل نیز به آن پایبند باشد، ایستاده است.

رییس‌ جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: سیاست داخلی است که راه را برای سیاست خارجی، فرهنگ و اقتصاد باز می‌کند و انتخابات توسعه سیاسی است، چرا که احزاب، جناح‌ها، گروه‌ها، مردم و تشکل‌های مختلف کاندیدا شده، نظر داده و پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند.

روحانی با بیان اینکه در انتخابات اخیر هر فراز و نشیبی که پیش آمد، هیچ فعال سیاسی، انتخابات را تحریم نکرد، گفت: همگان متوجه شدند که راه‌حل صندوق است و اگر کسی برای اصلاح امور، راهی به جز صندوق را به پیش بگیرد، اشتباه می‌کند و باید حواسمان به صندوق‌های رأی باشد و برجام نیز در سایه همین صندوق آراء شکل گرفت.

رییس‌ جمهوری ادامه داد: انتخابات سال 92 بود که راه را باز کرد و دنیا را تکان داد، چرا که دنیا فهمید در ایران مردم تصمیم‌گیر نهایی هستند و اگر ملت امری را اراده کند، به هدفش می‌رسد.

روحانی تصریح کرد: باید رقابت سالم و اخلاقی و صندوق آراء در کشور حاکم شود.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه امروز شرایطی مهیا شده که همه به آینده امیدوار هستند، گفت: راه دومی وجود ندارد و تنها راه، منحصر به رقابت سالم سیاسی و صندوق آراست.

روحانی با تأکید بر اینکه اراده ملی همه مشکلات را حل می‌کند، ادامه داد: دولت و مجلس دهم در کنار هم برای رفع مشکلات مردم و ایجاد اشتغال و رفاه، تلاش خواهند کرد.

رییس‌ جمهوری افزود: امروز بیش از گذشته این امیدواری را دارم که می‌توانیم مسایل و مشکلات اقتصادی کشور را در سایه تلاش و وحدت ، حل و فصل کنیم.

روحانی اظهار داشت: امروز اهداف و افکار با وجود اختلاف‌نظر ها بهم نزدیک شده است و در فضای باز کنونی مردم اظهارنظر کرده و نقد و انتقاد در کشور وجود دارد.

در ابتدای این جلسه نیز سرمایه گذاران و صاحبنظران به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یعنی ما باید فکر کنیم که این حال و اوضاع هم حاصل اراده و انتخاب مردمه دیگه!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چشم بهشون میگم بیان - من 12 سال توی یک شرکت کار کردم آخرش به خاطر عدم پرداخت دولت برای صورت وضعیتهای شرکتی که کار میکردیم ورشکست و مالک به دبی فرار کرد و ما موندیم وکلی طلب علت اصلی ورشکستگی هم پروزه فاز 14 عسلویه بود که اولویتش برداشته شد و هیچ پولی بهش تزریق نشد - حالا با این وضعیت حتما میگم کار آفرینان بیان.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کارآفرین بیاد که مالیت و بیمه پدرشونو در بیاره؟
  این پول مالیات ها کجا خرج میشه؟؟؟ ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اونوقت ببخشید بیان چیکار کنند؟!!سماق بمکند؟!!نرخ بهره بانکی صنعت رو پایین آوردین؟معافیت مالیاتی ایجاد کردین؟و...چیکار کردین که انتظار دارین به دعوتتون لبیک بگن؟!!شعرگونه که نباید حرف زد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب روحانی ، از دور میگویید لنگش کن، جالب است ، در مملکتی که همه دستگاهها منتظرند تا کسی کار افرینی کند تا بیایند سراغش و بیچاره اش کنند کارافرینی یعنی خودکشی ، همینکه شروع کنی اول اداره کار طلبکارت است بعد بیمه و بعد دارایی ،خلاصه همه جمع میشوند تا بزندت زمین ، درست گفتند که تو ایران باید خانه ات اجاره ای باشد و زنت صیغه ای و شغلت دلالی و تا زمانی که هر چیز بر اساس منطق و درست نباشه کار افرینی دیوانگی محض است تازه عوامل بیرونی هم اضافه می شود مثل قاچاق، تحریم ،... ، شب می خوابی صبح می بینی اینجوری شده ، بابا بی خیال

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کدام میدان ؟ میدانی که از هر طرف تیرها و نیزه ها بر سرش می بارد و هیچ میشود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کارآفرینان نمیان هم تقصیره احمدی نژاده

 • دکتر فرد
  ۰ ۰

  سلام، ما کار آفرین هستیم و الان در میدان هستیم، کار کردن تو مملکت خیلی سخته، اول قوانین، هیات دولت خودش فضایی غیر رقابتی ایجاد کرده و کنترل تعرفه و قیمت باعث ایجاد محدودیت فعالیت اقتصادی است، بهتر است ما این کار را با سرمایه گذاری میلیاردی تعطیل کنیم، حیف چند جوان تحصیل کرده بیکار می شوند، تصمیم دارم سرمایه و تخصص ام را ببرم یک کشوری که کل کشور ارزش کار آفرینی را بدانند، دلم نمی آید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر سود بانکی به صفر یا حداکثر ۲ درصد برسد شاید فرجی بشود! مادامی که بانکها مردم را همچون خود به ربا خواری عادت بدهند دیگر چه کارآفرینی؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بیایم کدام میدان،، شوش یا مولوی،؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همون موقع که شما سود سپرده های بانکی را 24% کردید به میدان آمدند.
  البته همه تولید را تعطیل کردند و پولشونو گذاشتند تو بانک و زندگی آرام را سپری و تجربه میکنند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سرمایه گذاران 3 ساله به میدان آمدند وقتی سود بانکی 24% و روزشمار 22 تا 20% روزشمار باشه سرمایه گذار به میدان سپرده گذاری و رباخواری مجبوره بیاد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برجام وانتخابات حاصل اراده مردم است بیان بخشى ازحقیقت است نه همه حقیت بیگانگان به مردم تلقین کرده بودند که برقرارى تحریم ها واکنش غرب درمقابل تلاش جمهورى اسلامى ایران براى ساخت بمب اتمى است این دروغ را تعداد زیادى از هموطنان باورکردند وقتی اقاى روحانى شعار انتخاباتى خودرا چرخیدن چرخ زندگى مردم همراه چرخیدن سانتریفیوژها اعلام کرد معنى ان این بود که ایشان دروغ غرب را باور کرده که تحریم مربوط به انرژى هسته اى است پس نتیجه این شد که مردم شعار انتخاباتى را که شدنى نبود ونیست باور کنند وبه ایشان راى دهند تازمانى که ما مستقل بمانیم تحریم ها تشدید خواهد شد نه رفع با مردم صادق باشید