کد خبر 12618

آمار تولید تندر ۹۰ ایران خودرو اعلام شد

تیراژ تولید تندر ۹۰ ایران خودرو از ابتدای سال جاری تا یازدهم دی‌ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

محمدرضا معتمد - معاون تولید تندر90 ایران خودرو - با بیان این مطلب افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان روز کاری یازدهم دیماه 27 هزار و 465 دستگاه تندر 90 تولید شده است. معتمد با اشاره به تولید تیپ‌های مختلف تندر90 گفت: بیش‌ترین تعداد تولیدی در تیپ E2 این خودرو با 21 هزار و 20 دستگاه است و پس از آن تیپ E1 با 5024 دستگاه بیش‌ترین فراوانی تولید را به خود اختصاص داده است. وی گفت:‌ طی مدت مذکور هزار و 9 دستگاه تندر90 برای بازارهای صادراتی تولید و ارسال شده و در حال بررسی سایر درخواست‌های صادراتی هستیم تا به مرور آن‌ها را در برنامه تولید قرار دهیم. معتمد همچنین به تولید 11 دستگاه تندر 90 تیپ E2 با گیربکس اتوماتیک تیپ‌ترونیک اشاره کرد و افزود: طبق برنامه تعیین شده تا پایان سال بیش از 3000 دستگاه تندر 90 اتوماتیک دیگر نیز تولید خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های صورت گرفته درخصوص تامین ایربگ شاگرد و درصورت اخذ مجوزشماره گذاری تندر90 تک ایربگ به صورت محدود و تا زمانی که تامین کننده جدید جایگزین تامین کننده قبلی شود، ایران خودرو تولید بیش از 8000 دستگاه از این خودرو با گیربکس معمولی را نیز در دستور کار قرار خواهد داد. معتمد همچنین از تولید اولین وانت تندر 90 خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با پیش بینی‌های صورت گرفته خط تولید این خودرو که به روز ترین خودروی وانت تولید ساخت داخل خواهد بود، تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سرگردون
  ۰ ۰

  صادرات????!!!!!
  اصلا .......لغه ما ایرانیا باید سود کنن ما هم خدا تومن پول بدیم.!
  این .مملکته آخه............

 • فرهاد
  ۰ ۰

  اره راست میگه بخاطره اون بازار ازاد 30 میلیون شده

 • رضا
  ۰ ۰

  با این شرایط چرا دعوت نامه تحویلی دیماه ال 90 هنوز نیومده ؟؟؟؟ بخدا ما هم پولمون از ارزش میفته من نمیذونم 11 میلیون باقی منده را جایی سرمایه گذاری کنم یا منتظر دعوت نامه باشم که زمانش مشخص نیست

 • حجت
  ۰ ۰

  ایران خودرو هنوز برای ثبت نام آبان ماه دعوت نامه نداده کی باید پاسخ گو باشه آخه؟