کد خبر 123080

سود وام ۱۶۰ میلیونی مسکن کاهش یافت

با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت.

محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن خاطرنشان کرد: با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، وی افزود: : با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت. مدیر عامل بانک مسکن همچنین در مورد مصوبات پرداخت تسهیلات برای زوجین در تهران گفت: این تسهیلات از ۸۰ به ۱۶۰ میلیون تومان، از ۶۰ به ۱۲۰ میلیون تومان و از ۴۰ به ۸۰ میلیون تومان افزایش یافت که زوجین می‌توانند برای یک پلاک ثبتی در مجموع براساس وام‌های جدید اقدام کنند. محمد هاشم بت‌شکن در پاسخ به این پرسش که بازار غیرمتشکل چه میزان در جلوگیری از کاهش نرخ سود بانکی تاثیرگذار است؟ ، اظهار داشت: کاهش نرخ سود از سوی شورای پول و اعتبار تعیین می شود بنابراین بازار در انتظار این است که شورای پول و اعتبار چه تصمیمی خواهد گرفت. وی افزود: در صورتی که پیش بینی‌ها حاکی از آن باشد که متغیرهای کلان اقتصادی پاسخگو است کاهش نرخ سود ادامه دار خواهد بود. بت شکن در مورد سهم 20 درصدی بازارغیرمتشکل در بازار پول، افزود: نمی توان این عدد را قطعی اعلام کرد اما قطعا با ساماندهی که بانک مرکزی بر روی مؤسسات غیرمجاز انجام می دهد این مشکل حل خواهد شد. مدیر عامل بانک مسکن همچنین در مورد مصوبات پرداخت تسهیلات برای زوجین در تهران گفت: این تسهیلات از ۸۰ به ۱۶۰ میلیون تومان، از ۶۰ به ۱۲۰ میلیون تومان و از ۴۰ به ۸۰ میلیون تومان افزایش یافت که زوجین می‌توانند برای یک پلاک ثبتی در مجموع براساس وام‌های جدید اقدام کنند. بت‌شکن خاطرنشان کرد: با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هنوز تغییر و تحولی در بخش مسکن پیش نیامده
  ایرج رهبر، یکی دیگر از اعضای هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به وضعیت مسکن و ساخت‌وساز در سال 95 بیان کرد: با توجه به تلاش‌هایی که در جهت بهبود این شرایط می‌شود و سیاستگذاری‌هایی که در این خصوص صورت گرفته امیدواریم هم دولت و هم بخش خصوصی بتواند برنامه‌ریزی کند اما هنوز حرکتی از سوی سیاستگذاران دیده نمی‌شود و تغییر و تحولی هم پیش نیامده که نشانه‌هایی از بهبود در بخش مسکن داشته باشد.

  او ادامه داد: بعید به نظر می‌رسد که لغو تحریم‌ها اثر چندانی بر مسکن و ساخت‌وساز بگذارد زیرا سرمایه‌گذارهای خارجی اولویت‌بندی خاصی برای خود دارند و اولویت اول آنها در بخش انرژی، نفت و گاز است و بخش ساخت‌وساز نتیجه‌ زیادی برای سرمایه‌گذار خارجی ندارد. این موضوع باعث می‌شود سرمایه خودش را در کشوری دیگر حبس کند، مگر اینکه در قبال سرمایه‌گذاری آنها دولت تعهداتی انجام دهد و شرایط ویژه‌ای برای آنها فراهم کرده و ضمانت‌هایی برای آنها ایجاد کند.مسکن کالایی است که نمی‌توان آن را صادر کرد و در کشوری که سرمایه‌گذاری در آن انجام شده حبس می‌شود و اگر سرمایه‌گذار نتواند آن را به پول تبدیل و سودش را کسب کند برایش انگیزه‌ای ایجاد نمی‌‌شود و این موضوع توجیه اقتصادی ندارد که بدون شرط و شروط سرمایه‌اش را وارد کشوری دیگر کند

  • ناشناس
   ۰ ۰

   مظی جون خسته نشدی ؟

  • ناشناس
   ۰ ۰

   1%%%%%%%%%% کاهش
   مگه میشه
   مگه داریم
   امکاااان نداره
   1%%%%%%%%%%%%%%% کاهش
   بانکها ورشکست میشن
   رحم کنین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خخخخخخخ 1%بچه گول زنی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ایت وام ها و کاهش سود هیچ تاثیرینداره
  مشکل قیمت خیلی بالای مسکن هست
  دوستان جهت کاهش قیم راهکار بزارن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خب این وام رو به سازنده بدن، اون هم میسازه و هم در هنگام فروش وام رو انتقال میده به خریدار