کد خبر 116364

یارانه نقدی با کاهش قیمت نفت کم شود

وزیر اسبق اقتصاد گفت: وقتی در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بد اقدام شود دستاورد آن تبدیل به حق می‌شود، پس نمی‌توان یارانه را پس از مدتی قطع کرد وگرنه در قانون هم آمده بود که با نوسانات قیمت نفت نرخ یارانه هم نوسان می‌یابد.

داوود دانش جعفری گفت: در اقتصاد همه چیز به همه چیز ارتباط دارد و نباید توقع داشت که بخشی مجزا دچار درد شود و سپس درمان یابد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وزیر اسبق اقتصاد افزود: افزایش طرحهای عمرانی و چاپ اسکناس بدون برنامه ریزی و هدف نمی‌تواند حلال مشکلات اقتصادی یک جامعه همچون ایران باشد. او گفت : مادامی که راه‌حلی برای بدهی‌های دولت و مؤسسات خصوصی به بانک‌ها و معوقات آنها نیابیم، دیگر بخشهای جامعه از راه‌حل‌های مؤثر بی‌نصیب خواهند ماند. دانش جعفری با گریزی به یارانه‌ها افزود: وقتی در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بد اقدام شود دستاورد آن تبدیل به حق می‌شود پس نمی‌توان یارانه را پس از مدتی قطع کرد وگرنه در قانون هم آمده بود که با نوسانات قیمت نفت نرخ یارانه هم نوسان می‌یابد. او افزود: یارانه باید به‌گونه‌ای پرداخت شود که چرخه اقتصادی کشور به حرکت درآید اما متأسفانه آنچه در عمل دیده می‌شود عکس این مطلب است. این استاد دانشگاه بخشی از مشکلات اقتصادی جامعه را متوجه مجلسی کرد که نمایندگانش پیش از انتخاب شدن اقدام به انتشار هر شعاری می‌کنند و وعده و وعیدهایی را به مردم عرضه می‌کنند که حتی در اختیارات مجلس و نمایندگانش هم نیست. دانش جعفری ادامه داد: مجلس باید به هدف اصلی یارانه‌ها بازگردد، هدفی که آزاد سازی حامل‌های انرژی را در پی داشته باشد و منجر به خلق منابع جدید انرژی گردد. او همچنین فرق بین بخش خصوصی کشورمان را با دیگر کشورها این گونه بیان کرد که اطلاع نداشتن از قوانین و مقررات داد و ستد و نحوه استفاده از اعتبارات مالی و اقتصادی موجود سبب ضعیف عمل کردن و گاهی حصول نتایج منفی در عملکرد بخش خصوصی می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۰

  اونوقت با افزایش قیمت نفت یارانه ها افزایش پیدا مبکنه؟؟؟؟؟!!!!حالا که نفت تو کل دنیاارزون شده وبه خاطر اون بنزینم ارزون شده شما که فکر مردم همیشه در صحنه هستید وحسابگر خب بنزینم ارزون کنید.

 • ن.م
  ۰ ۰

  وقتی نفتو بشکه ای 130 دلار میفروختی این حرفها یادت نبود استاد فراموشکار!؟

 • جوان
  ۰ ۰

  وقتی نفت 140 دلار بود بنزین 400 یارانه ای و 700 ازاد و الانم که شده 25 دلار نفت بنزین 1000 تومن . قیمت همه چی برگرده به سال 89 من حاضرم 5 برابر تمام یارانه ای که دریافت کردم را نقدا پس بدهم .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اصلا بحث یارانه در ابتدا ربطی به نفت نداشت.قرار بود یارانه ها حذف بشه که شد و قسمتی از اون به مردم پرداخت شه دیگه نفت کجای کاره.می خواین حذفش کنین بهتر دیگه این موش و گربه بازیا رو درنیارین.