کد خبر 104969

بازنگری استانداردهای تولید خودرو در ایران

رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: سندی در دست تدوین نهایی است که بر مبنای آن، استانداردهای تولید خودرو در ایران با استانداردهای تولید خودرو در ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا مطابقت داده شود.

نیره پیروزبخت گفت: باتوجه به حجم واردات خودروهای خارجی به ایران و اختلاف استانداردهایی که میان خودروهای تولید ایران و برخی از کشورها وجود دارد، ضروری به نظر می رسد تا استانداردهای خودروهایی که قرار است با مشارکت خودروسازان خارجی در ایران تولید شود، مورد بازنگری قرار گیرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: هم اکنون ایران هیچ گونه رابطه تجاری با آمریکا ندارد اما خودروهایی که از کشوری همچون ژاپن وارد ایران می‌شود، استانداردهای آمریکا را رعایت می‌کند. بنابراین تلاش ما بر این است که اگر همین خودروهای ژاپنی بخواهند در ایران تولید شوند، ملزم به اجرای استانداردهایی باشند که از سوی خودروسازان ژاپنی و آمریکائی در تولید محصولاتشان رعایت می شود. وی تصریح کرد: بر این اساس فرایند مطالعه و تطبیق استانداردهای تولید خودرو در ایران با استانداردهای تولید خودرو در آمریکا و ژاپن در حال انجام است تا بر اساس آن بتوان اگر قرار باشد خودروهایی با مشارکت خودروسازان خارجی در ایران تولید شود، این استانداردها را رعایت کند. به گفته پیروزبخت، سندی در دست تدوین است که بر مبنای آن، استانداردهای تولید خودرو در ایران با استانداردهای تولید خودرو در ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا مطابقت داده شود و هم اکنون مراحل انتهایی تدوین را سپری می کند. وی اظهار داشت: این کار در سازمان ملی استاندارد مطالعه شده و امیدواریم بتوانیم با تصویب آن، سندی را به دست تولید کنندگان خودرو دهیم که ملزم به تولید خودروهای مشترک با شرکای خارجی خود تحت این استانداردها باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فقط حرف و شعار! تو استاندارد یک آب آشامیدنی مانده ایم اونوقت صحبت استاندارد جهانی خودرو می کنید. خودروساز وطنی دهن همه رو بلده ببنده.

 • A
  ۰ ۰

  کیه که از استاندارد جهانی استقبال نکنه ... !
  اما در قضیه آب معدنی و آبلیموهای آلوده ما که هیچ قاطعیتی از طرف سازمان ملی استاندارد ندیدیم. چه برسه به اینکه بخواین با خودروسازا در بیفتین
  همین الانم‌ دارن فرغون به جای خودرو دست ملت میدن، کجایید شما؟ پشتشونم پره. . . خودتونو خسته نکنید!

 • مصرف کننده
  ۰ ۰

  این شعارها تازگی نداره و گوش مردم از این حرفا پره. مگه غیر از اینه که خودروی تولید 94 به کیفیت خودروی مثلا 84 نمی رسه.