{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش درباره آزمون استخدامی سال ۹۹ این وزارتخانه، گفت: وزیر آموزش و پرورش و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع به شدت پیگیر هستند که حتما سهمیه‌ای برای سال ۹۹ اخذ کنند و مقدمات کار انجام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یارمحمد حسین‌بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سالی که گذشت، در حوزه امور اداری و تشکیلات با حمایت‌های معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش موفق شدیم چند اقدام نسبتا شاخص انجام دهیم؛ از این جمله می‌توان به تدوین شیوه‌نامه اجرایی نظام رتبه‌بندی معلمان و تدوین شیوه‌نامه اجرایی قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس اشاره کرد که خوشبختانه این شیوه‌نامه‌ها تدوین و به استان‌ها ابلاغ شد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مجوز جذب مشمولان الحاق یک ماده که در مورد آموزشیاران، آموزش‌دهندگان و حق‌التدریسان بود، در سال 98 عملیاتی شد و بعد از آن توانستیم بخشنامه افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدامات از جمله اقدامات فراگیر اداره کل امور اداری و تشکیلات بوده است، افزود: در حوزه ساماندهی نیروی انسانی با توجه به تنگناهایی که وجود داشت توانستیم کارهای نسبتا خوبی انجام دهیم؛ در سال 98 توانستیم مجوز جذب 39 هزار نفر را شامل 14 هزار نفر در قالب ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و 25 هزار نفر از محل دانشجویان متعهد به خدمت دانشگاه فرهنگیان علاوه بر مجوز جذب نیروهای حق‌التدریس، اخذ کنیم.

حسین‌بُر اضافه کرد: نتایج آزمون استخدامی این 14 هزار نفر به تازگی اعلام شده است و بعد از طی مراحل گزینش و مصاحبه، دوره یکساله مهارت‌آموزی خود را آغاز می‌کنند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: سال گذشته برای اولین بار توانستیم با مشارکت همه حوزه‌‌ها حسب تصمیمات ستاد منابع انسانی، طرح توسعه صلاحیت‌های معلمان را تدوین کنیم که امیدوارم بتوانیم آن طرح را هم از مهر 99 در کشور عملیاتی کنیم.

وی به وضعیت بازنشستگی نیروهای آموزش و پرورش هم اشاره کرد و گفت: نزدیک به 60 هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی هستند اما ممکن است بسیاری از این افراد تمایل به ماندگاری داشته باشند. پیش‌بینی ما این است که حدود 15 هزار نفر از این افراد کماکان در مجموعه بمانند و به فعالیت آموزشی خود ادامه دهند کما اینکه ما هم استقبال می‌کنیم.

حسین‌بُر به آزمون استخدامی سال 99 هم اشاره کرد و گفت: وزیر آموزش و پرورش و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع به شدت پیگیر هستند که حتما سهمیه‌ای برای سال 99 اخذ کنند. مقدمات کار انجام شده و جلساتی هم با دوستان سازمان امور اداری و استخدامی برگزار شده است که امیدوارم به نتیجه برسد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزرات آموزش و پرورش به فعالیت‌های کارگروه ساماندهی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش هم اشاره کرد و افزود: کارگروه ساماندهی منابع انسانی نزدیک به 10 جلسه را برگزار کرد و در نهایت به برگزاری یک جلسه مشترک با حضور وزیر و معاونان وزارت آموزش و پرورش و مسئولان سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی منتج شد، که در آن جلسه بحث‌های زیادی انجام و مقرر شد که ما پیشنهاد واضح خود را در قالب مکاتبه به سازمان امور اداری و استخدامی ارائه دهیم. نامه آن آماده شد و وزیر آموزش و پرورش هم امضا و ارسال کرد، اکنون منتظر پاسخ سازمان امور اداری و استخدامی هستیم.

ارسال نظر

 • گلی
  ۱ ۰

  اول تکلیف قبول شده های استخدامی ازمون قبل رو روشن کنین
  بعد به فکر استخدام جدید بیفتین

 • بهناز
  ۱ ۰

  تکلیف ما معلمان حق التدریس غیر انتفاعی که ساعتی 7500 پول میگیریم و به اندازه یه معلم رسمی که ماهی چند میلیون میگیرند و باز هم اعتراض دارند چیه؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس طرح رتبه بندی معلمان چی شد پایان این طرح به کجا ختم می شود آیا معلمان از آن بهره مند خواهند شد یا خاموش خواهد شد؟

 • ناشناس
  ۸ ۰

  اینا همه بازی هست نفرات از قبل انتخاب شدن فقط جهت جبران کسری بودجه این آزمون رو راه میندازن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای وزیر آموزش و پرورش لطفا به جای اینکه جذب نیرو از بیرون داشته باشید. معلمان مدارس غیر دولتی روستاهای شهرستان ملکان استان آذربایجان‌شرقی بعنوان حق التدریس جذب کنید. هم تجربه تدریس و هم بیمه دارند

 • امیر
  ۲ ۰

  برا چی استقبال می کنید از ادامه کار بازنشستگان، ،در صورتیکه مغایر قانون است؟؟؟چون نمی خواین فردی جدید استخدام کنید و بیمه بپردازید؟؟؟

 • مریم
  ۰ ۰

  لعنت بر آموزش و پرورش که مجوز استخدام نمیدهد برای نیروهای خریدخدمت.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  الکی همش اینا

 • معصومه غلامی
  ۱ ۰

  ایکاش یه سهمیه ای هم برای معلمان و مربیان فوق برنامه ی مدارس غیرانتفاعی میزاشتین توی آزمون .که خیلی خیلی خیلی زحمت میکشند ولی بدون اجر و مزد .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام فکری بحال قرداد معین ها بکنید که لیسانس دارند

 • گلناز
  ۸ ۱

  برای آزمون استخدامی با مدرک دیپلم هم میشه رفت ؟؟

  • ناشناس
   ۱ ۰

   سلام با مدرک فوق دیپلم هم میشه برای ارمون استخدامی رفت؟؟

  • حسن
   ۱ ۰

   سلام من ۳۳سالمه سال۸۶تا۸۸سربازمعلم بودم چندماه آخرش هم حق تدریس بودم ولی مدرکم دیپلمه میتونم تو آزمون شرکت کنم؟

 • شله ومله
  ۰ ۰

  ببخشید شما آقای یارمحمد چطوری حسین را می برید نان معلمان بیچاره همچنان مبرید آی کلک مسول امور اداری ماهم نان معلمان راچندین بار بریده اقا علی محمد آگه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام لطفا بجای اینکه بازنشستگانو تو سیستم نگه دارید تابع قانون باشید شاید به دوستانی که تو خونه نشسته با مدارک بالا هم کاری جور بشه...تشکر

 • معلم
  ۰ ۰

  ای کاش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را بالا می بردید خدا خودش کاری بکنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نه عزیزم من هم توازمون قبول شدم فقط با توکل به خد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من قبلا آموزشیار بودم به دلایلی نتونستم ادامه بدم حدود ۳ یا ۴ سال هم سابقه دارم میتونم تو آزمون شرکت کنم یا محدودیت سنی داره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من قبلا آموزشیار بودم حدود ۳ یا ۴ سال هم سابقه دارم میتونم تو آزمون شرکت کنم یا محدودیت سنی داره؟

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام از حوزه علمیه هم استخدانی دارین ؟ برای حوزه هم شرایط سنی وجودداره؟

 • ت
  ۰ ۰

  خواهش میکنم برای استخدام سال ٩٩از دعوت به مصاحبه شدگانی که در مرحله مصاحبه مردود شدند انتخاب کنید

 • صیدی
  ۰ ۰

  جناب وزیر چرا فرزند بازنشستگان را استخدام نمی کنید.پس همه حرف های شما دروغ وما را سرکاری گداشتی مجوز می گیرم........

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با سلام چرا با اینکه ظرفیت خالی دارین از قبول شدگان استخدامی ۹۸ استفاده نمیکنید که در مرحله مصاحبه با نمره کتبی بالا رد شدن

 • مریم
  ۰ ۰

  دانشگاه فرهنگیان یه ظلم بزرگ بود به بچه های که توی دانشگاه معتبر دولتی درس خوندند و استخدام نشدند هیچ جایی ولی اونها مستقیم استخدام شدند، یا حق التدریسها و معلمهای نهضت سواد آموزی همه استخدام می شوند ولی بچه هایی که توی بهترین دانشگاه ها ی دولتی مدرک گرفته اند را شرایط استخدام براشون فراهم نمی کنند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری