اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت طلا و سکه در محرم ۱۴۰۲ / منتظر سقوط قیمت طلا باشیم؟

نمودار قیمت طلا و سکه در پایان هفته چهارم تیرماه نزولی شد و ریزش قیمت دلار، سکه امامی را وارد کانال ۲۷ میلیون تومانی کرد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه در محرم ۱۴۰۲ / منتظر سقوط قیمت طلا باشیم؟

به گزارش اقتصادآنلاین، ریزش دلار نمودار قیمت طلا و سکه را در هفته پایانی تیرماه نزولی کرد. بر خلاف روند صعودی قیمت جهانی فلزات گرانبها همچون طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم طی هفته جاری حباب سکه و طلا در بازار داخلی تا حدودی کاهش یافت. در این هفته قیمت سکه امامی ۴۷۷ هزارتومان ریزش کرد و کانال ۲۸ میلیونی را از دست داد و قیمت هرگرم مثقال طلا نیز ۴۰۴ هزار تومان ارزان شد.

تغییرات قیمت طلا طی ۷ روز گذشته​

نام کالا قیمت شنبه (۲۴تیرماه) قیمت جمعه (۳۰تیرماه)
مثقال طلا ۱۰.۱۸۲.۴۲۰.۶۱ ۹.۸۲۲.۲۵۱.۸۹ 
 طلا ۱۸ عیار ۲.۳۵۰.۶۷۱.۷۳ ۲.۲۶۷.۵۲۹.۱۷
طلا ۲۴ عیار ۳.۱۳۳.۷۲۰.۰۶ ۳.۰۲۲.۹۳۳.۷۱
اونس جهانی طلا  ۱۹۵۸.۸۱  ۱۹۸۴.۳۵

کاهش قیمت طلا ۱۸ عیار، ۲۴ عیار و مثقال طلا​

قیمت طلا ۱۸ عیار در چهارمین هفته تیرماه حدود ۸۳ هزارتومان ارزان شد. قیمت هر گرم طلا ۲۴عیار نیز ۱۱۱ هزارتومان ریزش داشت و قیمت مثقال طلا نیز ۴۰۴ هزار تومان کاهش پیدا کرد. با این حال قیمت اونس جهانی طلا حوالی ۲۷ دلار افزایش پیدا کرده است.

تغییرات قیمت سکه طی ۷ روز گذشته​

نام کالا قیمت شنبه (۲۴تیرماه) قیمت جمعه (۳۰تیرماه)
سکه طرح قدیم (بهار آزادی) ۲۵.۱۹۶.۶۵۷.۳۸ ۲۴.۵۰۰.۰۰۰
سکه طرح جدید (امامی) ۲۸.۰۷۷.۶۴۶.۲۵ ۲۷.۴۰۰.۰۰۰
نیم سکه ۱۵.۲۲۱.۳۷۸.۸۳ ۱۴.۸۵۰.۰۰۰
ربع سکه ۱۰.۱۹۴.۶۳۷.۸۸ ۹.۸۵۰.۰۰۰
سکه گرمی ۶.۱۸۵.۷۲۴.۲۳ ۵.۹۰۰.۰۰۰

کاهش قیمت سکه امامی، بهار آزادی، نیم سکه و ربع سکه

قیمت سکه بهار آزادی در چهارمین هفته تیرماه حدود ۶۹۶هزارتومان کاهش یافت. همچنین قیمت سکه امامی ۴۷۷ هزارتومان کاهش را ثبت کرد. قیمت ربع سکه ۴۴۴ هزارتومان پایین آمد و ریزش قیمت ربع سکه نیز به ۴۷۱ هزارتومان رسیده است.

پیش بینی قیمت طلا تا پایان محرم ۱۴۰۲ 

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در جدیدترین مصاحبه‌های خود در توضیح پیش بینی قیمت طلا و سکه در محرم ۱۴۰۲ گفته است: از ابتدای امسال قیمت طلا و سکه نزدیک به ۱۵ درصد کاهش داشته است. طی ماه‌های اخیر در تقاضا حدود ٧٠ درصد افت داشتیم. اما در یک هفته اخیر افت در بازار بیشتر و چشمگیرتر شده است. با توجه به نوسانات انس جهانی، قیمت ارز در کشور و تقاضای فعلی به نظر می‌رسد بازار سکه و طلا تا پایان ماه بین یک تا پنج درصد نوسان قیمت داشته باشد.

دلیل کاهش قیمت طلا و سکه

بذرافشان دلیل کاهش قیمت طلا و سکه را ریزش آمار تقاضا برای خرید طلا، ثبت‌ نام خودرو، اخبار سیاسی و اقتصادی دانسته است.

احتمال نوسان قیمت طلا در محرم امسال

ابراهیم محمدولی، رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز در پاسخ به این سوال که قیمت طلا و سکه در محرم امسال کاهش خواهد یافت یا خیر گفته است: ایام محرم نزدیک است و داد و ستد در بازار به حداقل خود رسیده است. در این ایام متقاضی همیشه کمتر بوده و این موضوع به رکود بازار دامن زده است. اگر کاهشی نیز در بازار فلز زرد وجود داشته باشد جزئی است و بازار با نوسانات حدود یک تا سه درصدی همراه است.

نمودار تغییر قیمت طلا طی ۷ روز گذشته​

*خط قرمز تغییر قیمت طلا ۱۸ عیار / خط سبز تغییر قیمت طلا ۲۴ عیار / خط آبی تغییر قیمت مثقال طلا

نمودار تغییر قیمت طلا طی ۷ روز گذشته​

نمودار تغییر قیمت سکه طی ۷ روز گذشته​

*خط قرمز تغییر قیمت سکه طرح جدید / خط سبز تغییر قیمت نیم سکه / خط آبی تغییر قیمت سکه طرح قدیم  / خط بنفش تغییر قیمت سکه گرمی / خط فیروزه تغییر قیمت ربع سکه

نمودار تغییر قیمت سکه طی ۷ روز گذشته​

ارسال نظر
ارسال نظر