بازگشت قیمت سکه به کانال ۲۷ میلیون تومان

یک فعال بازار طلا و جواهر با تأکید براینکه برنامه سفر رئیس جمهور به افریقا موجب کاهش قیمت طلا و ارز شده است، گفت: قیمت سکه نسبت به دیروز ۴۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

 بازگشت قیمت سکه به کانال ۲۷ میلیون تومان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد کشتی‌آرای در ارتباط با وضعیت فعلی بازار طلا و سکه، اظهار داشت: بازار طلا از ابتدای هفته جاری بعد از 2 هفته ثبات برخلاف قیمت‌های جهانی، روند کاهشی را در پیش گرفته است.

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر علت کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز طی روز جاری را برنامه سفر رئیس جمهور به آفریقا اعلام کرد و گفت: سفرهای اخیر اقای رئیسی و برقراری روابط اقتصادی با کشورها، ثبات نسبی قیمت ارز در هفته ‌های اخیر، خبرهای مثبت سیاسی و اقتصادی و نزدیک شدن به ایام محرم می تواند باعث ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در بازار شود.

وی با اشاره به افزایش طلای جهانی در روز جاری، گفت: با این حال اما قیمت سکه نسبت به دیروز 450 هزار تومان کاهش یافته و به کانال 27 میلیون تومان بازگشته است.

به گفته این فعال بازار، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم با 450 هزار تومان کاهش نسبت به دیروز  25 میلیون تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز با 450 هزار تومان کاهش به 27 میلیون و 850 هزار تومان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی با 250 هزار تومان کاهش به 15 میلیون و 250 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی با 200 هزار تومان کاهش 10 میلیون و 250 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 6 میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

کشتی آرای با بیان اینکه حباب سکه برای اولین بار در یک سال گذشته به زیر 5 میلیون تومان رسیده است؛ گفت: هر گرم طلای 18 عیار نیز با کاهش 25 هزار تومانی به قیمت 2 میلیون و 330 هزار تومان رسیده است.

وی ضمن تأکید بر خروج سوداگران از بازار طلا و سکه تصریح کرد: وضعیت خرید و فروش در بازار هم اکنون کاملاً عادی است و فقط خریداران واقعی در بازار حضور دارند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر