قیمت پوند امروز ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱

نرخ و قیمت پوند انگلیس در صرافی های رسمی برای تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ اعلام شد. قیمت خرید پوند انگلیس در صرافی رسمی ۳۶۵۴۱ تومان است.

 قیمت پوند امروز ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱

به گزارش سرویس طلا و ارز اقتصادآنلاین، واحد پول رسمی انگستان، پوند انگلیس نام دارد. هر پوند استرلینگ به ۱۰۰ پنس تقسیم می‌شود. در نمادشناسی ارزی، این واحد پولی را با GBP نیز نشان می‌دهند. همچنین نماد £ برای نشان دادن واحد پول انگستان رایج است.

استرلینگ پس از دلار ایالات متحده، یورو و ین ژاپن به عنوان چهارمین ارز معامله‌شده در بازار ارز معرفی می‌شود. این ارزها به همراه یوان چین، سبد ارزی حقوق ویژه قرعه کشی صندوق بین‌المللی پول را تشکیل می‌دهند.

قیمت پوند در بازار آزاد

قیمت پوند انگلیس امروز ۱۱ مرداد در بازار آزاد ارز تهران ۳۸ هزار و ۹۳۷ تومان است.

قیمت پوند انگلیس در هفته گذشته

یکشنبه دوم مرداد دوشنبه سوم مرداد سه شنبه چهارم مرداد چهارشنبه پنجم مرداد شنبه هشتم مرداد یکشنبه نهم مرداد دوشنبه دهم مرداد سه شنبه یازدهم مرداد

۳۸۴۶۴۰

۳۸۳۵۰۰ ۳۸۴۵۶۰ ۳۸۵۳۳۰ ۳۸۹۰۸۰ ۳۸۷۱۱۰ ۳۸۹۱۸۰ ۳۸۹۳۷۰

قیمت پوند امروز در صرافی های رسمی

امروز ۱۱ مرداد ماه کانون صرافان قیمت پوند را ۳۶ هزار و ۶۵۰ تومان برای خرید و ۳۷ هزار و ۱۶۰ تومان برای فروش اعلام کرده است. این کانون روز گذشته، قیمت پوند را ۳۶ هزار و ۵۴۱ تومان برای خرید و ۳۷ هزار و ۱۲۶ تومان برای فروش اعلام کرده بود.

قیمت پوند در صرافی رسمی

 

یکشنبه نهم مرداد دوشنبه دهم مرداد سه شنبه یازدهم
قیمت خرید ۳۶۵۳۸ ۳۶۵۴۱ ۳۶۶۵۰
قیمت فروش ۳۷۱۸۰ ۳۷۱۲۶ ۳۷۱۶۰

پوند انگلیس چیست؟

یکی از بالاترین حجم معاملات در جهان به پوند مرتبط است. این پول به‌طور تقریبی ۱۳ درصد از حجم معاملات روزانه در بازارهای ارز را به خود اختصاص داده است.

متداول‌ترین جفت ارز پوند انگلیس و یورو (EUR / GBP) است. همچنین جفت دلار و پوند (GBP / USD) از اهمیت بسیاری برخوردار است. معامله‌گران ارزی از جفت (GBP USD) به عنوان cable نیز یاد می‌کنند. گاهی‌اوقات به منظور سادگی به جای عنوان استرلینگ از اسم مستعار کوید نیز برای پوند انگلیس استفاده می‌شود.

این پول علاوه بر این کشور در سرزمین‌های برون‌مرزی بریتانیا از جمله جورجیا جنوبی، جزایر ساندویچ جنوبی و سرزمین قطب جنوب انگلیس وابسته ‌به جزایر کانال استفاده می‌شود. کشور آفریقایی زیمباوه نیز از پوند استرلینگ انگلیس استفاده می‌کند. در واقع بسیاری از ارز‌ها در جهان به پوند کشور انگلیس وابسته هستند از‌جمله جزایر فالکلند، جبل الطارق، سنت هلنی، جرسی، گرنزی، مانکس، اسکاتلند و ایرلند شمالی.

ارسال نظر

آخرین خبر ها