دیدگاه : ۰
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت دلار برای ۱۵اسفند / دلار تا کجا پایین می آید؟

بازار ارز امروز پس از سفر گروسی به تهران، روند نزولی خود را شدت بخشید و به نظر می رسد که فعالان بازار ارز به استقبال توافق رفت.

اقتصادآنلاین – صبا نوبری؛ بازار ارز معاملات امروز صبح را تقریبا بدون تغییر نسبت به به روز گذشته آغاز کرد؛ اما پس از برگزاری جلسه گروسی با اسلامی، که یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستیابی به توافق است، دلار شروع به حرکت در شیب کاهشی کرد. 

به این ترتیب در معاملات ظهر، دلار آزاد وارد کانال ۲۵هزارتومان شد و در این ساعت از معاملات با حدود ۴۵۰تومان کاهش نسبت  به معاملات روز پنجشنبه، به ۲۵هزار و ۷۵۰تومان رسیده است.

100

آخرین قیمت دلار آزاد در معاملات هفته گذشته، ۲۶هزار و ۲۰۰تومان بود.

200

همچنین دلار در صرافی‌های رسمی با قیمت ۲۴هزار و ۳۵۷تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۶۶۲تومان برای فروش معامله می‌شود که حدود ۲۰تومان کاهش قیمت را نشان می‌دهد. این کانون روز چهارشنبه قیمت دلار را ۲۴هزار و ۳۸۴تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۶۷۲تومان برای فروش اعلام کرده بود.

300

یورو نیز در صرافی‌ها، ۲۷هزار و ۴۳۷تومان برای خرید و ۲۷هزار و ۷۳۹تومان برای فروش قیمت خورده است و نسبت به روز چهارشنبه تغییر قیمت چندانی نداشته است. یورو روز چهارشنبه در صرافی‌های رسمی، ۲۷هزار و ۴۴۵تومان‌ برای خرید و ۲۷هزار و ۷۸۹تومان‌ برای فروش قیمت خورده بود.

همچنین در صرافی ملی، دلار با قیمت ۲۴هزار و ۵۶۲تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۳۱۸تومان برای خرید اعلام شده است. آخرین قیمت معاملتی دلار در صرافی ملی روز چهارشنبه، ۲۴هزار و ۵۶۱تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۳۱۶تومان برای خرید بود.

یورو نیز در صرافی‌ها، یا قیمت ۲۷هزار و ۷۱۲تومان برای فروش و ۲۷هزار و ۴۳۷تومان برای فروش معامله می‌شود. این اسکناس روز چهارشنبه در صرافی ملی ۲۷هزار و ۷۰۴تومان برای فروش و ۲۷هزار و ۴۲۹تومان برای خرید قیمت خورده بود.

بازار ارز مدت‌هاست که انتظار این روزها و رسیدن مذاکرات به ایستگاه پایانی را می‌کشد و بارها با اخبار ضد و نقیضی که از وین مخابره شده بود، نوسانات زیادی را تجربه کرد. اما حال به نظر می‌رسد حصول توافق جدی شده است و بازار هرلحظه منتظر خبر نهایی است تا سقوط آزاد خود را آغاز کند. امروز هم با سفر گروسی به تهران مشخص شد معامله‌گران کاملا خود را برای این لحظه آماده کردند و به استقبال توافق رفتند. حال باید دید ضربه نهایی چه زمانی به بازار خواهد خورد. 

بسیاری پیش بینی می کنند در صورتی که توافق انتظار فعالان بازار را برآورده کند، دلار پتانسیل کاهش قیمت تا محدود ۲۰ هزار تومان را هم خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
۱۵ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها