در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش بینی قیمت طلا بعد از توقف اجرای پروتکل الحاقی/ ورود دوباره خریداران سکه به بازار

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران علت افزایش جزیی قیمت طلا و سکه را رشد نرخ ارز و اونس جهانی عنوان کرد و گفت: امروز تعداد خریداران سکه بیشتر شده و همین موضوع حباب آن را به ۷۵۰هزار تومان افزایش داده است.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره حال‌وهوای بازار طلا در یک روز باقی‌مانده تا توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران توضیح داد: با شروع کار بازارهای جهانی ارزش اونس طلا حدود ۱۲دلار افزایش یافت و از طرف دیگر روند بازار ارز تحت تاثیر این اتفاق سیاسی صعودی شده که تاثیر این دو عامل را در رشد قیمت طلا و سکه شاهد هستیم.

او ادامه داد: عوامل سیاسی تاثیر مستقیمی بر قیمت‌ طلا و سکه ندارد اما از آنجا که این عوامل تغییر‌دهنده مسیر بازار ارز است، درصورت هر اتفاقی ابتدا قیمت دلار و سپس طلا و سکه واکنش نشان خواهد داد.

کشتی‌آرای همچنین از افرایش تقاضا برای سکه خبر داد و گفت: امروز با بالارفتن قیمت‌ها حجم معاملات سکه هم افزایش یافته و باعث شده حباب آن به ۷۵۰هزار تومان برسد اما همچنان بازار مصنوعات طلا بدون مشتری است.

این فعال بازار طلا درباره آینده قیمت‌ طلا و سکه بعد از توقف اجرای پروتکل الحاقی توضیح داد: این موضوع قیمت دلار را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به همین ترتیب با هر نوسانی در بازار ارز قیمت طلا و سکه بالا و پایین خواهد شد اما انتظار سقوط یا صعود چندانی هم نداریم.

قیمت طلا و سکه ۴اسفند ماه۹۹

به گفته نایب رییس اتحادیه طلا، در ساعت (۱۴:۴۰) معاملات امروز بازار آزاد تهران قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۱میلیون و ۱۲۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۸۰۰هزار تومان افزایش یافته است.

کشتی‌آرای اضافه کرد: قیمت نیم سکه به شش میلیون و ۳۰۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۵۰هزار و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز چهار میلیون و ۶۸۲هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۰هزار تومان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر