در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش بینی قیمت طلا تا فردا ۲۰بهمن/ تردید معامله‌گران در خرید و فروش

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با وجود اینکه ارزش اونس جهانی نسبت به هفته قبل کاهش یافته، اما به دلیل نوسانات افزایشی نرخ ارز شاهد رشد قیمت طلا و سکه هستیم.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ نادر بذرافشان در گفت‌‌‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به رشد دوباره قیمت‌ها در بازار طلا اظهار کرد: ارزش اونس جهانی نسبت به هفته گذشته کاهش یافته و به ۱۸۱۷دلار رسیده اما به دلیل نوسانات افزایشی نرخ ارز، قیمت طلا و سکه گران‌تر شده است.

او درباره وضعیت تقاضا نیز توضیح داد: هفته گذشته به مناسبت روز مادر شاهد رشد حدود ۱۵درصدی تقاضا بودیم اما این هفته حجم معاملات به حداقل رسیده و بازار به دلیل نوسانات قیمت دچار رکود شده است.

به گفته بذرافشان، عده‌ای از مردم برای خرید طلا و سکه منتظر روند کاهشی بازار هستند و آن‌هایی که قصد فروش دارند نیز به افزایش بیشتر قیمت‌ها امید دارند.

این فعال بازار طلا تصریح کرد: اگر دلار همچنان با نوسان صعودی همراه باشد، حتی با وجود نبود تقاضا و عدم رشد اونس جهانی باز هم قیمت طلا و سکه افزایش خواهد یافت.

قیمت طلا و سکه ۱۹بهمن ماه۹۹

بذرافشان با اشاره به قیمت‌های امروز گفت: در ساعت (۱۲:۳۰) معاملات امروز بازار تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۱میلیون و ۵۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسید و حباب سکه هم در محدوده ۴۰۰هزار تومان قرار دارد.

او افزود: نیم سکه با قیمت شش میلیون و ۲۵۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۱۵۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان فروخته می‌شود؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار آب شده در بازار امروز چهار میلیون و ۷۲۵هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۹هزار تومان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عجب پیش بینی ایی!!! کجای این گزارش قیمت سکه و طلا را در ۲۰ بهمن پیش بینی نموده است

 • محمد رضا
  ۱ ۱

  سلام من امروز طلا ها ام را تبدیل به دلار کردم چون قیمت طلا دچار حباب حدود ۲۰۰ هزار تومانی شده است هر چه طلا خام داشتم فروختم دلار خریدم خیلی از دوستانم هم به جای طلا دلار می خرند چون حباب ندارد

 • رها
  ۱ ۰

  والله نمیدونیم خودتونو مسخره کردین یا مردمو وقتی قزمت طلا بالامیره صد تومان صد تومان میره بالا شایدم زیاد اما وقتی واهش قیمت میرین ۱۰ تومان ۱۰ تومان خودتونم انتظار دارین که ایران فقیر نباشه گرونی نباشه ملت ایران از گرسنگی بمیره شما افزایش قیمت کنید ببینیم اخر چی میشه