رییس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران اعلام کرد؛

رونق نسبی در بازار نقره در پی گرانی طلا

رییس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران ضمن بیان جایگاه خاص فلز نقره در تهیه مصنوعات زینتی، بازار این فلز را دارای رونق نسبی نسبت به سایر فلزات گران‌بها اعلام کرد.

رونق نسبی در بازار نقره در پی گرانی طلا

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ابراهیم محمدولی، نقره را جزو فلزات قیمتی و ارزشمند بعد از پلاتین و طلا معرفی کرده و اظهار کرد: در حال حاضر باتوجه به پایین‌تر بودن قیمت مصنوعات نقره نسبت به طلا، این فلز دربازار مورد استقبال قرار گرفته و بازار نقره با رونق نسبی خوبی مواجه است.

رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران ضمن تاکید بر جایگاه فلز نقره، گفت: از سالیان پیش نیز مردم برای نقره احترام خاصی قائل بوده‌اند و خوشبختانه امروزه نیز نقره مورد توجه قرار گرفته است و این فلز را در جایگاه بالاتری نسبت به سایر فلزات قرار داده است. نقره فلزی است که پس از فروش قابل خرید بوده و در چرخه تولید همانند طلا برگشت خواهد داشت.

وی افزود: سازندگان نقره می‌توانند از نقره فروخته شده، مصنوعات نقره جدید تولید کنند؛ این درحالی است که بدلیجات دیگر قابل بازگشت به چرخه تولید نیستند و فلزات به کار رفته در آن‌ها بعضاً می‌تواند برای سلامتی و پوست مضر باشد؛ لذا این زیورآلات بدلی پس از خرید دیگر ارزش نداشته و قابل معامله نخواهند بود.

محمدولی خاطرنشان کرد: فلز نقره از حوزه بدلیجات جداست و مسلماً نقره جزو بدلیجات محسوب نمی‌شود و جدای از این زیورآلات است؛ قرار دادن نقره در رسته بدلیجات، برداشت اشتباهی است که اخیرا نیز پیش آمده بود.

این مقام صنفی ضمن اشاره به جایگاه اصیل بازار نقره در ایران، گفت: مصنوعات نقره را معمولا هم آقایان و هم خانم‌ها به عنوان زینت مورد استفاده قرار می‌دهند؛ می‌بینیم که در شهرهای مذهبی همچون مشهد، قم و شهرری نیز بازار نقره از استقبال خوبی برخوردار است. ضمن اینکه تقاضای مسافرتی نیز برای مصنوعات نقره وجود دارد و زوار و برخی از زائران کشورهای عربی و اسلامی که به شهرهای زیارتی کشور سفر می‌کنند، خریداران مصنوعات نقره هستند.

رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در پایان یادآور شد: نقره یکی از رسته‌های صنفی تحت پوشش این اتحادیه بوده که همکاران ما در این حوزه در ساخت و فروش مصنوعات نقره فعالیت خوبی دارند.

ارسال نظر