در سال ۲۰۲۰؛

نقره از بازار شمش طلا پیشی گرفت

در حالی که سال همه گیری کرونا بیشترین سود را در ۱۰ سال گذشته برای هر دو فلز طلا و نقره به ارمغان آورد، بازار نقره توانست از بازار شمش طلا در سال ۲۰۲۰ پیشی بگیرد.

به گزارش  راشاتودی، در حالی که سال همه گیری کرونا بیشترین سود را در 10 سال گذشته برای هر دو فلز طلا و نقره به ارمغان آورد، بازار نقره توانست از بازار شمش طلا در سال 2020 پیشی بگیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم، فلز زرد یک سال استثنایی را تجربه کرد که ناشی از عدم اطمینان به آینده کسب و کارها در پی همه گیری، ضعف دلار آمریکا و نرخ بهره پایین بود.

پس از ثبت افزایش قیمت ناچیز در آخرین جلسه معاملاتی سال 2020، طلا طی ماه دسامبر حدود شش درصد رشد را ثبت کرد. طی کل سال، قیمت آن نزدیک به 25 درصد افزایش یافت تا بهترین بازده سالانه از سال 2010 را جبران کند.

عملکرد شمش اگرچه در مقایسه با نقره که امسال نیز به روند درخشان خود ادامه داده است، کمتر قابل توجه است.

علیرغم ضرر و زیان اندک روز پنجشنبه، نقره نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است که بزرگترین رشد قیمت سالانه در یک دهه گذشته را نشان می دهد.

افزایش قیمت های مشابه در مورد فلز پالادیوم در سال 2019 دیده شد که در آن زمان در میان فلزات پیشرو بود. در مورد فلزات دیگر، مس با 26 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، پالادیوم با بیش از 20 درصد جهش و پلاتین حدود ده درصد صعود همراه بودند.

این اولین سالی نیست که هر دو فلز جذابیت سرمایه گذاری خود را ثابت می کنند. در سال 2019، طلا و نقره با افزایش به ترتیب 18 و 15 درصدی از قوی ترین عملکرد در سال های گذشته برخوردار بودند.

برخی از تحلیلگران انتظار دارند که افزایش قیمت طلا در سال جاری میلادی نیز ادامه یابد، اگرچه ممکن است در مقایسه با سال 2020 وقتی که به بالاترین سطح تاریخی رسیده بود، کمتر باشد.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

آخرین خبر ها