آیین نامه معاملات اینترنتی خرید طلا به‌زودی تدوین می‌شود؛

یک توصیه مهم به خریداران طلا

با بیان اینکه به احتمال زیاد امسال آیین نامه مبادله طلا در فضای مجازی تدوین می شود، گفت: تا زمانی که بستر خرید اینترنتی فراهم نشده، مردم طلا را حضوری بخرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ابراهیم محمدولی، در مورد فروش طلا در فضای مجازی، اظهار داشت: ما با فضای مجازی مخالف نیستیم و نمی‌توانیم هم مخالف باشیم؛ این فضا روز به روز در حال پیشرفت است و همه مردم دنیا در حال کار کردن با آن هستند و ما نمی‌توانیم جلوی آن را بگیریم اما می‌گوئیم در بحث طلا که یک فلز خاص است هنوز فضا برای خرید و فروش فراهم نشده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: پیشنهاد داده ایم که یک آئین نامه یا چارچوبی برای مبادله طلا در فضای مجازی تدوین شود تا خریداران دچار مشکل نشوند؛ در واقع باید قوانین و ضوابط معامله در این فضا بسیار جامع و کامل باشد تا مصرف کننده و خریداران طلا در این حوزه متضرر نشوند.

وی گفت: هنوز زیرساخت‌ها در این فضا فراهم نشده است. عکس یک فلز طلا در اینترنت خیلی خوب به نظر می‌رسد اما هنگامی که به دست مشتری می‌رسد ممکن است فرق زیادی از حیث وزن و عیار و یا حتی ظاهر داشته باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: بر همین مبنا می‌گوئیم که سازمان صنعت و معدن، اتحادیه، اتاق اصناف ایران و تهران و … می‌توانند با هماهنگی یکدیگر این آئین نامه را تدوین کنند. البته جلساتی در این خصوص برگزار شده اما هنوز هیچ چیز نهایی نشده است.

محمدولی تاکید کرد: به احتمال زیاد امسال این آئین نامه تدوین می‌شود؛ اما از مردم درخواست داریم تا زمان فراهم شدن بسترهای لازم برای معاملات طلا در فضای مجازی، از خرید این کالا به صورت اینترنتی پرهیز کنند و جواهرات و مصنوعات طلا را به صورت حضوری خریداری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  چرا به طلا فروش برخورد نمیشه هرکار که دلشان بخواد میکنند

 • بدبخت کارمند
  ۲۲ ۱

  پولی پسانداز نمیشه که طلا بخریم تو خرجی شکم زن وبچه مون موندیم چند سال که اسم طلا جرات نمیکنیم ببریم مگر خدا کمک کنه که درامد ومخارج با هم بخونه فقط مولدارها بخرند حتی پسرها جرات ازدواج ندارند

 • ناشناس
  ۱۷ ۱

  توی این گرونی مگه پول واسه طلا خریدن میمونه،زندگی فقط برای پولداراست.ما که آدم نیستیم

 • 😍
  ۱۳ ۰

  شما پول به ما بده .چشم ما از اینترنت طلا نمیخریم .قول میدیم .

 • ناشناس
  ۱ ۰

  گول کجا بود که طلا بخریم مستاجریم و دو تا بچه کوچیک و شغل آزاد نه بیمه ای نه چیزی ما فقط باید طلا رو از دور تماشا کنیم 😔

 • ناشناس
  ۴ ۰

  با دریافت سه میلیون در ماه آیا می‌توان تواین گرانی با داشتن سه فرزند دم بخت و زن با تمام مخارج بتوان یک گرم طلا که یک میلیون و سیصد هزارتومان خرید پس انداز کرد. بعدا تمام ماه را باچی مبلغی طی کنم. بهتره بمیریم. در نطارت قیمت ها چرا کنترل نمیشه ماندیم هرکی هرکی شده......

 • ناشناس
  ۲ ۰

  واقعا زشت که ایران هر روز میگه مرگ بر آمریکا اما همه ی امورش به آمریکا و دولت های دیگه وابسته است .ایران نباید اصلا کاری به دلار امریکا داشته باشه که بره بالا طلا میره بالا بیاد پایین طلا هم بیاد پایین .اگه مرگ بر آمریکا ست برای همه چیز باید باشه .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حيف این ملت

 • بابک
  ۰ ۰

  سلام این مملکت کلا در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برد صاحب خانه کلیدش گم شده خدا به خیر کند.حتی در امکانات اولیه حیاطی زندگی هم دچار چالش شدیم.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شکمونو هم نمی تونیم سیر کنیم چه برسه طلا بخریم ما خوابشو میبینیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نفستون از جای گرم بلند میشه مردم ب نون شبشون محتاج هستند حالا بیان طلا بخرند