در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش‌ بینی قیمت طلا در آخرین هفته پاییز/ بازار بی‌مشتری طلا در آستانه شب یلدا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش قیمت‌ها در بازار طلا اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود این روند نزولی تا پایان هفته با شیب ملایمی ادامه داشته باشد.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه بازار طلا همچنان در مدار نزولی است، اظهار کرد: قیمت طلا و سکه از دو روز پیش تا کنون وارد مسیر کاهشی شده که عوامل تاثیرگذار بر این روند، افت نرخ ارز و بهای اونس جهانی بوده است.

محمدولی تاکید کرد: عامل تقاضا در این کاهش قیمت هیچ تاثیری نداشته چراکه درحال حاضر هیچ کس نه خریدار طلا و سکه است و نه فروشنده آن؛ این درحالیست که طی سال‌های گذشته در آستانه شب یلدا بازار نسبت به روز‌های دیگر رونق بیشتری داشت اما امسال با وجود بیماری کرونا و افزایش شدید قیمت‌ها خبری از خریدار طلا و سکه نیست.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با پیش‌بینی وضعیت بازار طلا تا پایان هفته بیان کرد: اگر روند نزولی طلای جهانی و دلار با همین روال ادامه داشته باشد شاهد افت بیشتر قیمت طلا و سکه خواهیم بود اما درمورد تقاضا امیدی به تغییر وضعیت نداریم.

وی تصریح کرد: این روز‌ها برخلاف قبل علاوه بر مصنوعات طلا، سکه و طلای آب شده هم متقاضی ندارد؛ تا زمانی که قیمت‌ طلا و سکه به ثبات نرسد شاهد بازگشت رونق به بازار نخواهیم بود.

طلا و سکه چند؟

به گفته محمدولی، در ساعت (۱۳:۳۰) امروز، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۱میلیون و ۹۰۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان کاهش یافته است.

او افزود: قیمت هر قطعه نیم سکه هم به شش میلیون و ۲۵۰، ربع سکه چهار میلیون و ۲۵۰ و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان رسید؛ همچنین هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار امروز با قیمت یک میلیون و ۱۲۱هزار تومان معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر