رییس اتحادیه طلا در گفت‌و‌گو با اقتصاد‌آنلاین؛

طلا همچنان در مسیر کاهشی/ سکه به کانال ۱۰میلیون تومان بازگشت

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ادامه روند نزولی قیمت‌ طلا و سکه به رغم تعطیلی بازار، از بازگشت سکه به کانال ۱۰میلیون تومان خبر داد.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصاد‌آنلاین درباره وضعیت امروز قیمت طلا و سکه توضیح داد: قیمت‌ طلا و انواع سکه با وجود تعطیلی بازار اصلی طلا، همچنان رو به کاهش است چرا که هم بهای اونس جهانی نزولی بوده و هم نرخ ارز نوسان چندانی ندارد.

او اضافه کرد: در این میان انتشار برخی اخبار همچون کشف واکسن کرونا و تایید پیروزی بایدن منجر به تشدید افت بهای اونس جهانی و در پی آن کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی ما شده است.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، این عوامل باعث شد تا قیمت سکه طرح قدیم به کانال ۱۰میلیون تومان بازگردد و طلا هم نسبت به روز گذشته حدود ۱۰هزار تومان ارزان شود.

محمدولی درباره آینده قیمت طلا و سکه تاکید کرد: به نظر می‌رسد روند نزولی قیمت طلا و سکه همچنان ادامه داشته باشد، البته ممکن است طی هفته آینده قیمت‌ها با شیب ملایم‌تری کاهش یابد اما درصورت افت مجدد بهای اونس و نرخ ارز این روند سریع‌تر خواهد بود.

قیمت طلا و سکه امروز ۵آذر ماه۹۹

او درباره قیمت‌های امروز بیان کرد: قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید در ساعت (۱۴:۰۰) امروز به ۱۱میلیون و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۸۰۰هزار تومان کاهش یافته است.

محمدولی گفت: همچنین قیمت نیم سکه به پنج میلیون و ۸۰۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸عیار نیز یک میلیون و ۵۷هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهران
    ۰ ۰

    اردیبهشت 99 قیمت سکه جدید 7300 بود با اضافه کردن 40 درصد تورم افزایش کالاهای اساسی بعد اردیبهشت الان قیمت 10 میلیون منطقی است اگه پایینتر بیاد میگیم نسبت به اردیبهشت کاهش یافته . البته جدای تاثیرات اونس جهانی.