اثرات واکسن کرونا بر طلا کمرنگ شد

افزایش ۲۶دلاری قیمت طلا پس از ریزش شدید

پس از اینکه قیمت طلا دیروز به علت پیشرفت در اثربخشی واکسن کرونا بیش از ۷۰ دلار کاهش یافت، امروز به علت تمرکز بر احتمال اجرای محرک های مالی بیشتر برای احیای اقتصاد جهان، بیش از یک درصد افزایش یافت.

به گزارش رویترز، پس از اینکه قیمت طلا در روز گذشته به شدت کاهش یافت، امروز به علت اینکه بار دیگر تمرکز بر احتمال اجرای محرک های مالی بیشتر برای احیای اقتصاد جهان بیشتر شده است، بیش از یک درصد افزایش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، هر اونس طلا در بازارهای جهانی 25.69 دلار افزایش یافت و 1888.73 دلار فروخته شد. قیمت طلا روز گذشته 5.2 درصد بیش از 70 دلار ریزش کرده بود.

شرکت داروسازی فایزر، روز گذشته  اعلام کرد آزمایش های این شرکت نشان داده که بیش از 90 درصد واکسن آن موثر واقع شده است.

لاچلان شوآ، رئیس بخش کالاهای اساسی بانک ملی استرالیا گفت بعید است، بانک های مرکزی موضع شان در کوتاه و میان مدت را تغییر دهند زیرا گسترش واکسن و بهبود اقتصادی، تورم و بازار کار زمان بر است.

 در این زمینه بخوانید:

سکته طلا با واکسن کرونا

بزرگترین ریزش قیمت طلا در هفت سال اخیر

درحالی که خوش بینی در مورد واکسن، ریسک پذیری در بازار را افزایش داده است، بلاتکلیفی همچنان، تاثیر افزایش مبتلایان کووید 19 در آمریکا و اروپا را به رخ می کشد.

استفان اینس، استراتژیست ارشد بازار گفت: «من هنوز فکر می کنم محرک های بیشتری اجرا شود و فدرال رزرو نرخ بهره بانکی را پایین نگه دارد...برای همین است بازار هنوز طلا را حفظ می کند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر