امروز در نخستین روز آغاز بکار بازارهای جهانی،

شاخص ارزش دلار ریزشی و یوان افزایشی شد

امروز در نخستین روز آغاز بکار بازارهای جهانی در هفته جاری، شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای مهم جهان با افت پنج صدم درصد روبرو شد و به ۹۲.۱۸واحد رسید که پایین‌ترین رقم در ۲.۵ماه گذشته به شمار می‌آید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ارزش یوان چین نیز با برکناری دونالد ترامپ و انتخاب جوبایدن به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا، به بالاترین رقم در ۲۸ ماه گذشته صعود کرد.

اکنون ارزش هر یوان در برابر دلار به ۶.۵۹۵۰ واحد رسیده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند: ارزش یوان تا حدود زیادی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا وابسته بود، زیرا بایدن در مقایسه با ترامپ موضع بسیار نرم‌تری در برابر چین دارد و دیگر از جنگهای تجاری میان پکن و واشنگتن خبری نیست.

همچنین شاخص های بورس جهان نیز در نخستین روز از آغاز بکار بازارهای جهانی در هفته جاری پس از انتخابات آمریکا، یکپارچه سبز پوش شدند.

امروز در وال استریت، شاخص های مهم مانند « اس اند پی ۵۰۰ » و نزدک به ترتیب رشد ۱.۴ درصدی و دو درصدی را تجربه کردند.

علاوه براین در بورسهای آسیا، شاخص بورس ژاپن رشد ۱.۳ درصدی را در پی داشت که این بیشترین رقم از ژانویه (دی -بهمن) ۲۰۱۸  به شمار می آید.

بازارهای اوراق بهادار هنگ‌کنگ، شانگهای، سیدنی، سنگاپور، سئول، ولینگتون، بمبئی و تایپه نیز همگی بیش از یک درصد رشد کردند. بورس بانکوک نیز بیش از دو درصد رشد کرد.

در اروپا هم بازارهای سهام پاریس، لندن و فرانکفورت با بیش از یک درصد رشد معاملات خود را آغاز کردند.شاخص «اکستاکس ۶۰۰» رشد یک و نیم درصدی را در پی داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر