{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 330866

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان و موظفین این صندوق از امروز (اول بهمن ماه) به مدت یک ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، جمشید تقی زاده با بیان اینکه پرداخت تسهیلات رفاهی در قالب وام ضروری بازنشستگان پیرو تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بهبود معیشت بازنشستگان و ارایه خدمات رفاهی و از جمله سیاست های رفاهی دولت تدبیر و امید و به تبع آن صندوق بازنشستگی کشوری است، گفت: امسال پرداخت وام ضروری به مبلغ 5 میلیون تومان برای 400 هزار نفر از بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری با اعتبار 2 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد، که مرحله نخست ثبت نام اینترنتی آن در شهریور امسال به مدت یک ماه انجام و حدود 200 هزار نفر از بازنشستگان و موظفین، ثبت نام و واجد شرایط دریافت وام شدند.

وی افزود: مرحله نخست پرداخت وام 5 میلیون تومانی بازنشستگان و موظفین صندوق از مهرماه امسال آغاز شد که این مبلغ هر ماه به حساب واجدین شرایط و براساس نوبت بندی انجام شده با اولویت «کمترین مجموع وام دریافتی» و «کمترین حقوق دریافتی» و با توجه به سقف اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، پرداخت شده که تاکنون چهار مرحله آن برای 130 هزار نفر اجرایی شده است و قرار است تا فروردین ماه سال آینده تمامی واجدین شرایط مرحله نخست، وام خود را دریافت کنند.

تقی زاده تصریح کرد: با توجه به 200 هزار فقره تسهیلات باقیمانده، ثبت نام مرحله دوم از امروز (اول بهمن ماه) به مدت یک ماه انجام می شود که در پایان فرآیند ثبت نام، در صورتیکه تعداد ثبت نام کنندگان بیشتر از تعداد تسهیلات در نظر گرفته شده نباشد، پرداخت های مرحله دوم پس از تکمیل مرحله نخست و احتمالا از فروردین ماه 98 آغاز و به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: در صورتیکه تعداد ثبت نام کنندگان بیشتر از سقف اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل باشد، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، میزان حقوق، بهره مندی از سایر تسهیلات و .. مورد بررسی و اولویت بندی قرار گرفته و براساس میزان اعتبار تخصیصی، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی پس از پایان مهلت ثبت نام در سامانه مربوطه اعلام می شود.

تقی زاده با اشاره به برخی شرایط ثبت نام مرحله دوم اظهار داشت: متقاضیانی که در سال 97 از وام ضروری 5 میلیون تومانی استفاده کرده باشندیا در مراحل پرداخت وام قرار دارند مجاز به ثبت نام نخواهند بود، همچنین متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یکسال گذشته باشد یا وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند یا متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد مجاز به ثبت نام نیستند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان عزیز برای ثبت نام وام با مراجعه به سایت صندوق به نشانی cspf.ir حتما شرایط و ضوابط اعلام شده را مطالعه و با آگاهی کامل ثبت نام کنند، تصریح کرد: بازپرداخت وام 5 میلیون تومانی در 36 قسط انجام می شود که از حساب شخص بازنشسته و موظف دریافت کننده وام به صورت ماهانه کسر خواهد شد.

ارسال نظر

 • بختیار شرفی نصرت
  ۲ ۰

  من باز نشسته مخابرات از تامین اجتماعی حقوق میگیرم وام بازنستگی از کجا بگیریم به کی بگیم چکار بکنیم ای خدا یه شعر ده نرخ شده یکی هست ده بار وام میگیره یکی هست تو چندین سال رنگ وام را ندیده به کی بگیم این درد دلمون را به خدا بگیم حقمان را بگیره یا یه نفری جواب بده

 • بهجت رضایی قزوینی
  ۰ ۰

  وام بازنشستگی

 • محمد پاشایی
  ۰ ۰

  منمن بازنشسته بیمه اینده سازم هیچ هماهنگی با هیچ بیمه ای ندارد نه وام میدن ونه بسته حمایتی ونه بحساب میزارن ما چکار کنیم ه

 • محمد پاشایی
  ۰ ۰

  بیمه اینده ساز نه وام میده ونه مارا بازنشسه حساب میاره ما قریبیم

 • احمداصغریان خوزانی
  ۰ ۰

  سلام.لطف کنید وام ماراپرداخت کنید.باتشکر

 • اکبر
  ۰ ۰

  علی برکت الله به بازنشسته ها

 • محمدامین آگوشی
  ۰ ۰

  درمرحله دوم واجدشرایط شناخته شده ام کی پرداخت میشود

 • علی
  ۰ ۰

  خاک بر سر دولت ؛ الان 1 مرداد هست و هنوز 5 میلیون وام رو نریختن و خبری هم نیست .

 • داود
  ۰ ۰

  پس این وام فرمش کجاست

 • نسرین
  ۰ ۰

  لطفا مرحله 6 وام ضروری 98 پرداخت نماید متشکرم

 • سیما
  ۰ ۰

  وام ضروری نوبت 6 شهریور تاکنون پرداخت نشده لطفا پرداخت نماید

 • نجیمه حقشناس
  ۰ ۰

  من استان مازندران هستم جهارسال گفتم هنوزبه من ندادندبه کی بایدشکایت کنم خواهشمندم به من کمک کنیدهمسرمن جانبازبودفوت کردبه این وام شدیدنیازدارم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری