کد خبر 319174

ایرانیان در این ۵ کشور استخدام می‌شوند

استرالیا، کانادا، عمان، ترکیه و دانمارک کشورهایی است که ایرانی ها می توانند در آن استخدام شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مدیر کل هدایت نیروی کار با اشاره به راه اندازی ۵دفتر خارجی در کشورهای هدف برای اعزام نیروی کار گفت: در ۵کشور(استرالیا،کانادا، عمان، ترکیه و دانمارک) دفاترکاریابی خارجی راه اندازی شده است.

محمداکبرنیا، مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی درباره فعالیت مراکز هدایت و حمایت نیروی کار ایرانی در خارج از کشور گفت: در بحث مربوط به بحث دیپلماسی مباحث جدیدی نیست و از قدیم بوده است و گشایشی که به دنبال آن بوده ایم ایجاد نشده است. محدودیت ها همیشه به یک نحوی وجود داشته است. همایشی با حضور کاریابی خارجی بنا کردیم، در آنجا بنابر این است که از کاریابی ها به واسطه ارتباط با بخش خصوصی کشورهای  مورد هدف که نیرو پذیر هستند بتوانند برنامه های اعزام نیرو را کماکان ادامه دهند حتی به واسطه نیاز بیشتری که کشورهای اروپایی دارند، این زمینه وجود دارد که حتی افزایش اعزام نیروی کار را هم در آینده نزدیک داشته باشیم.

وی تاکید کرد:  این موضوع نوید بخش این است که با این تحرک فعالیت کاریابی ها رونق گیرد. بخش دولتی هم تلاش می کند تا بستر های لازم را در این زمینه فراهم کند.  طی مکاتبه وزارت کار با وزارت امور خارجه و به تبع آن مکاتبه وزارت خارجه با سفارت ایران در این کشورها، صلاحیت و فعالیت این دفاتر مورد تایید قرار گرفته و به همین منظور سفارت‌خانه‌های ایران در این کشورها از این مراکز پشتیبانی می کنند.

 اکبرنیا بیان کرد: در همین راستا بحث حمایت از دفاتر هدایت و حمایت نیروی کار ایرانی در خارج را دردستور داریم. تا کنون 5مجوز صادر شده است. فعالیت این دفاتر در چهار کشور استرالیا، کانادا، عمان و ترکیه از حدود یکسال پیش و به تازگی در کشور دانمارک راه اندازی شده است.

مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی ها گفت: این دفاتر با هماهنگی وزارت امور خارجه تأسیس شده است و وزارت امور خارجه نیز در واقع تأییدیه این دفاتر را به سفارتخانه های خود در کشورها اعلام کرده اند که با این دفاتر مساعد کنند،در همین راستا زمینه ای ایجاد شده است تا این ها بتوانند در دو بعد در این رابطه وارد شوند تا بتوانند زمینه سازی راحت تری برای اعزام نیروی کار کنند.

وی اظهار داشت:  شاغلان ایرانی در خارج از کشور اگر نیازمند حمایت کمک باشند برای حل مشکلات حقوقی خود می توانند به این دفاتر مراجعه کنند. جستجوی فرصت های شغلی در این کشورها برای کاریابی‌های بین المللی در ایران یکی از وظایف این  دفاتر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر