رییس کل دادگستری استان کردستان؛

برای ۱۱۰ نفر از متهمان اغتشاشات کیفرخواست صادر شده است

رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: تحقیقات مقدماتی ۱۱۰ نفر از متهمان پرونده مربوط به اغتشاشات اخیر در استان کردستان در دادسرا به پایان رسیده و با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.

برای ۱۱۰ نفر از متهمان اغتشاشات کیفرخواست صادر شده است

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی، امروز، سوم آبان‌ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: با عنایت به منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و در پی دستور رییس محترم قوه قضاییه مبنی بر مقابله با عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب‌طلب حرفه‌ای در چهارچوب موازین قانونی و بدون اغماض، از روزهای آغازین تجمعات و اغتشاشات تفکیک، پایش و غربالگری بین متهمینی که فریب خورده و بصورت هیجانی در تجمعات شرکت داشته اند با متهمینی که نقش لیدر و هدایتگر داشته اند در دستور کار دادگستری استان کردستان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا از ابتدای این اغتشاشات تا روز دوم آبان ماه سال جاری ، ۸۳ درصد از بازداشت شدگانی که برای آنان پرونده قضایی تشکیل شده با معرفی کفیل یا وثیقه گذار و یا صدور قرارهای منع و موقوفی تعقیب از زندان آزاد شده اند.

رییس دستگاه قضایی استان کردستان بیان کرد: برای ۱۱۰ نفر از متهمان که کیفرخواست صادر شده، اتهاماتی همچون « اخلال در نظم عمومی»، «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، « تخریب و تحریق اموال و اماکن عمومی» و «حمله به مأموران» مطرح بود و تکمیل تحقیقات پرونده‌های دیگر با اتهاماتی همچون «محاربه»، «اقدام علیه امنیت از طریق عضویت در گروههای معاند» و غیره در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: هفته گذشته، نخستین جلسه دادرسی در محاکم کیفری شهرستان سقز برگزار شده و حکم مقتضی صادر و قطعیت یافته است.

رییس کل دادگستری استان کردستان در پایان یادآور شد: سیاست دستگاه قضایی استان پیرو منویات و تأکیدات ریاست معظم قوه قضاییه برخورد قاطع‌، مؤثر و بازدارنده با عوامل اصلی اغتشاشات با رعایت دو اصل دقت و سرعت در رسیدگی می‌باشد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر