انتقاد غریب‌آبادی از حقوق بشر آمریکایی؛

مرگ سالانه ۴۰۰۰ آمریکایی در زندان‌ ها

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه، گفت: میزان قتل زنان در آمریکا در سال یک‌هزار و ۸۰۰ نفر و میزان مرگ‌ومیر در زندان‌های آمریکا در سال ۴هزار نفر با وضعیت بسیار نامناسب است.

مرگ سالانه ۴۰۰۰ آمریکایی در زندان‌ ها

به‌گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، کاظم غریب‌آبادی ظهر امروز در حاشیه نشست تخصصی "حقوق بشر آمریکایی؛ ترور، تحریم و توحش" در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع حقوق بشر اظهار داشت: آمریکا گرفتار نقض حقوق بشر در حوزه‌های مختلف است و بزرگترین جنایات علیه بشریت را رژیم آمریکا انجام می‌دهد و نه‌تنها حقوق مردم آمریکا در داخل به‌شدت توسط آمریکایی‌ها نقض می‌شود بلکه آمریکا به‌صورت بسیار گسترده از تبعیض به‌ویژه تبعیض علیه سیاهپوستان رنج می‌برد و به‌طور کلی در جامعه آمریکا به سیاهپوستان به‌عنوان مجرم نگریسته می‌شود.

وی افزود: در آمریکا محدودیت‌هایی علیه مهاجران و پناهندگان انجام می‌دهند و میزان قتل زنان در آمریکا در سال یک‌هزار و 800 نفر و میزان مرگ‌ومیر در زندان‌های آمریکا در سال 4هزار نفر با وضعیت بسیار نامناسب است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ادامه داد: میزان مرگ‌ومیر به‌سبب به‌کارگیری اسلحه است که در ماه حدود 3هزار نفر است بنابراین موضوعات بسیار مختلفی را می‌توان درباره نقض حقوق بشر مردم آمریکا در داخل و عرصه بین‌المللی احصا کرد.

غریب‌آبادی تصریح کرد: میلیون‌ها نفر انسان بی‌گناه توسط آمریکایی‌ها بر اثر اشغال و تجاوزگری کشته شدند و آمریکا باید پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: بزرگترین جنایات در حق بشریت را آمریکایی‌ها با کشورهای مختلفی که اشغال و حمله کردند انجام دادند، به‌طوری که در عراق بیش از 2 میلیون نفر انسان بیگناه شامل 500 هزار کودک توسط اقدامات آمریکا جان خود را از دست دادند؛ در افغانستان هم همین‌طور است و این عملیات‌‌های هواپیماهای بدون سرنشین آنها بیش از 48 هزار نفر را در 7 کشور کشته است.

غریب‌آبادی ادامه داد: آمریکا سابقه‌ سیاه و تاریکی در حوزه حقوق بشر دارد اما خود را به‌عنوان مدعی و پرچمدار حقوق بشر معرفی می‌کند و حقوق بشر فقط کالا و ابزار سیاسی برای آمریکا است که برای دستیابی به اهداف خود در حوزه سیاست خارجی آن را به‌کار می‌گیرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه خاطرنشان کرد: رژیم‌های بسیاری در دنیا وجود دارد که با آمریکا متحد هستند و به‌لحاظ سیاسی مشکلی با آمریکا ندارند اما آمریکا چشم خود را به‌روی حقوق بشر در این کشورها بسته است و کشورهایی هستند که ساختار دموکراسی و مردم‌سالاری ندارند بنابراین این سابقه برای ما روشن و برای آمریکا در حوزه حقوق بشر بسیار تاریک است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

آخرین خبر ها