تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

رسیدگی دیوان محاسبات به سه پرونده تخلف بزرگ ارزی

دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: پرونده تخلف بی شماری در ارتباط با ارز ترجیحی تشکیل شده و هم اینک هم سه پرونده بزرگ در حال رسیدگی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علی کامیار گفت: حذف ارز ترجیحی سبب برچیده شدن بساط رانت و فساد و پرداخت مستقیم یارانه می شود.

او گفت: دولت مردمی سیزدهم در راستای فساد ستیزی درصدد جلوگیری از رانت ناشی از پرداخت ارز ترجیحی است تا با کم کردن فاصله های ایجاد شده یارانه را مستقیم به دست افراد برساند.

دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: فاصله ارزشی در ارز سبب بروز رانت های مختلفی از طریق ارز ترجیحی شده و این موضوع به گذرگاهی برای فساد تبدیل شده بود.

او گفت: با حذف ارز ترجیحی، یارانه به دست محق اصلی رسیده و از سوء استفاده هایی که واسطه ها از این ارز می کردند جلوگیری می شود.

تخلف مالی در دستگاه ها زیر پنج درصد است

دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: میزان تخلف مالی در بیشتر دستگاه های اجرایی استان ها همانند استان همدان پایین و اندک بوده و طبق آخرین آمار تخلف مالی در دستگاه های اجرایی زیر پنج درصد است.

کامیار گفت: سیاست های جدید دیوان محاسبات در طول یک سال گذشته مبنی بر حضور و همراهی با مدیران و مسئولان سبب کاهش تخلف ها شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها