تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

جزییاتی از بازگشت ۴۰ هزار میلیارد تومان به بیت المال در تهران

دادستان تهران گفت: با پیگیری دادستان تهران در سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ هکتار از اراضی و منابع طبیعی استان تهران، به ارزش حدود چهل هزار میلیارد تومان به بیت المال اعاده شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، علی صالحی دادستان تهران و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی استان تهران با اعلام این مطلب گفت: با هماهنگی نهادهای متولی در امر مبارزه با زمین خواری از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۲۵۶۴/۵ هکتار از اراضی ومنابع طبیعی استان تهران به ارزش تقریبی ۴۰/۲۶۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان، رفع تصرف و به بیت المال اعاده شد.

دادستان تهران در تشریح جزئیات این موضوع اظهار داشت: این اراضی در نتیجه رسیدگی قضایی و اجرای احکام مربوط به پرونده های منابع طبیعی، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، محیط زیست، پرونده های حریم شهر تهران و پرونده های شرکت آب منطقه ای شهر تهران رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شده است.

صالحی با اشاره به تأسیس دفتر امور شهرداری در دادسرا به منظور مدیریت پرونده های حوزه شهرداری اظهار داشت: اقدامات این دبیرخانه طیف وسیعی از حوزه های تحت صلاحیت و عملکرد شهرداری و پرونده های قضایی مرتبط با آن را در بر می گیرد و در سال گذشته دستورات متعددی برای رفع تصرف از املاک شهرداری، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده وحریم تهران، اجرای آراء کمیسیون ماده و رفع خطر از بناهای قدیمی انجام داده است.

به گفته دادستان تهران در سال گذشته ۸۸ مورد دستور تخلیه واگذاری های بدون ضابطه به ارزش ریالی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان، ۵۴۰ فقره دستور جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در محدوده شهر تهران، ۹۷۳ فقره دستور جلوگیری از عملیات ساختمانی غیر مجاز در زمین محصور یا غیر محصور(اجرای آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری)، ۳۶۳ مورد دستور رفع خطر از بناهای قدیمی و خطرناک، وتوقیف خودروهای غیرمجاز حامل پسماند در سطح شهر تهران، ۳۷۱ دستور در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی، ۱۲۹ دستور رفع سد معبر صادر گردید. همچنین ایشان افزود: ۷۱ مورد دستور جهت تعطیلی مشاغل آلاینده و مزاحم مانند واحدهای صنفی غیر مجازخرید و فروش پسماند در شهر تهران صادر شده است.

دادستان تهران در ادامه با اشاره به یکی از موضوعات مهم زیست محیطی شهر تهران، جلوگیری از قطع اشجار و تغییرکاربری باغات شهر تهران را یکی دیگر از اقدامات دفتر امور شهرداری دادسرا عنوان کرد و افزود: با توجه به صراحت تکلیف قانونی شهرداری ها مبنی بر اخذ مجوز از دادستانی جهت ورود به باغ ها و جلوگیری از قطع اشجار و اهمال در نگهداری درختان، این موضوع در دستور کار دادسرا قرار گرفت و در سال گذشته حکم ورود به باغات شمال تهران، منطقه کن و مجموعه های فرهنگی، ورزشی و تفریحی مشجر جهت حفظ باغات و جلوگیری از تغییر کاربری این اراضی صادر گردید.

منبع: دادسرای عمومی و انقلاب تهران
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها