کد خبر 581749

توضیحات قوه قضاییه درباره صدور حکم حبس برای خبرنگار لرستانی

در پی انتشار خبری مبنی بر محکومیت یک‌ خبرنگار در لرستان با ادعای «حبس به دلیل افشاگری یک قتل»، روابط عمومی دادگستری استان لرستان به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخت.

به گزارش اقتصادآنلاین، در اطلاعیه دادگستری استان لرستان آمده است: «در پی شکایت خانواده مقتول دایر بر انتشار تصاویر خصوصی دخترشان در فضای مجازی، این فرد بازداشت و اتهامات نشر اکاذیب رایانه‌ای و پخش تصاویر خصوصی، به وی تفهیم شد.

متهم در بازجویی اولیه مدعی شد که تصاویر را منتشر نکرده است، ولی با اقدامات فنی پلیس فتا، احراز شد که متهم ابتدا این تصاویر را انتشار داده است و سپس کانال‌ها و خبرگزاری‌ها اقدام به انتشار بیشتر تصاویر کرده‌اند.

این فرد در مورد خبر قتل نیز اخبار متناقضی را منتشر کرده است.

متهم پس از ۱۲ روز بازداشت و علیرغم عدم رضایت خانواده مقتول، با قرار قانونی آزاد و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.

متهم علیرغم ابلاغ زمان دادگاه به وی، در جلسه محاکمه حضور پیدا نکرد و قاضی رای غیابی صادر کرد و دو محکومیت ۱۳ ماه حبس برای وی در نظر گرفت.

دادستان با شکایت خانواده مقتول به موضوع ورود پیدا کرده و شکات در راستای اعاده حیثیت، بر شکایت خود پافشاری دارند و مصمم هستند تا محکومیت قطعی، این شکایت را ادامه دهند.

این فرد در صورت اعتراض به رای می‌تواند تقاضای واخواهی خود را در مرجع قانونی به ثبت برساند، البته با وجود گذشت شش روز از صدور رای، هنوز این تقاضا را ثبت نکرده است.»

ارسال نظر