کد خبر 578479

آغاز ترخیص ۱۴۰ هزار تن روغن وارداتی با دستور قضایی

رییس کل دادگستری استان هرمزگان از آغاز روند ترخیص و بارگیری ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی وارداتی دپو شده در گمرک شهید رجایی بندرعباس در پی ضرب‌الاجل دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی صالحی اظهار کرد: در پی ضرب‌الاجل تعیین‌شده توسط دستگاه قضایی برای ترخیص ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی دپوشده در گمرک شهید رجایی بندرعباس، روند ترخیص و بارگیری این محموله بزرگ آغاز شده است.

وی افزود: در راستای احقاق حقوق عامه و بمنظور نظارت بر بازار و تعدیل قیمت‌ها ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی وارداتی موجود در انبارهای گمرک شهید رجایی بندرعباس پس از مدت مدیدی بلاتکلیفی و عدم ترخیص توسط صاحبان کالا، هم‌اکنون به وسیله کامیون‌های سنگین و نیمه‌سنگین در حال بارگیری و ارسال به مناطق مختلف کشور است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: بنابر گزارش کارشناسان و مسئولان مربوطه در صورت ادامه معطلی در روند ترخیص، این محموله بزرگ در معرض انقضای تاریخ مصرف قرار می‌گرفت که این موضوع با توجه به تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان و همچنین هزینه‌های نگهداری در گمرک منجر به تحمیل خسارت قابل توجهی به بیت‌المال می‌شد.

صالحی همچنین ضمن قدردانی از همکاری دستگاه‌های متولی که در این رابطه با مسئولین قضایی همکاری لازم را داشته‌اند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی به موضوع و در نتیجه همکاری خوب دستگاه‌های اجرایی و صاحبان کالا و البته با اطلاع‌رسانی به موقع موضوع از طریق رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما هم اکنون در کمتر از چهار روز پس از ضرب‌الاجل تعیین‌شده، با ترخیص این محموله بزرگ، از تحمیل خسارات ناشی از تأخیر به وجود آمده به بیت‌المال و تجار و واردکنندگان، جلوگیری شد.

ارسال نظر