کد خبر 577520

توضیحات مقام قضایی درباره خودسوزی فردی مقابل دادگستری فارس

مردی که ظهر چهارشنبه مقابل ساختمان دادگستری کل استان فارس در فلکه شهرداری اقدام به خودسوزی کرده است برای درمان به بیمارستان منتقل شده و هم اینک در حال درمان است.

به گزارش اقتصادآنلاین، بنا بر اعلام منابع قضایی، فرد مصدوم شاکی پرونده کلاهبرداری بوده که یکی از متهمین آن پرونده به هفت سال حبس محکوم و متهم دیگر نیز پس از طی فرایند رسیدگی از اتهام وارده تبرئه شده است.

معاون قضایی و سرپرست دادگاه‌های تجدید نظر استان فارس در تشریح پرونده وی با اعلام اینکه تمامی فرایند رسیدگی قضایی در استان فارس به پایان رسیده است، گفت: در ادامه روند رسیدگی، رأی دادگاه نسبت به یکی از متهمین پرونده قطعی شده و در مرحله اجرای حکم است.

اسماعیل اکبری با بیان اینکه رسیدگی به اعتراضات وارد شده به پرونده در فرایند رسیدگی قانونی انجام شده است، گفت: برائت متهم دوم پرونده، نافی حقوق شاکی نبوده است.

وی ادامه داد: پس از صدور رای تبرئه متهم دوم در دادگاه ، اعتراض شاکی در اجرای ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری به دیوان عالی کشور ارسال شده که مورد موافقت دیوان عالی کشور واقع نشده است.

وی با ابراز تأسف از وقوع این حادثه برای مصدوم آرزوی سلامتی کرد و گفت:  مسئولان مربوطه در دادگستری استان، پس از وقوع حادثه در جهت حفظ حیات مصدوم و تسریع در انجام اقدامات درمانی در هماهنگی فوری با اورژانس و کادر درمانی مربوطه رسیدگی به وضعیت وی را بدون فوت وقت پیگیری کردند.

ارسال نظر