کد خبر 576815

اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات درباره دو‌ پایگاه خبری

مراسم تحلیف اعضای جدید هیات منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی امروز دوشنبه ١٠ آبان ماه با حضور محمدجواد حشمتی مهذب رییس‌کل دادگستری استان تهران، علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران و جمعی از مسئولان قوه قضاییه برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، پس از انجام مراسم تحلیف نخستین جلسه رسیدگی به جرائم مطبوعاتی در دوره جدید برگزار شد.

در ابتدای جلسه با توجه به شروع دوره جدید و لزوم تعیین اعضای هیئت رئیسه پس از بحث و مشورت بر اساس آیین نامه داخلی اعضای هیئت رئیسه هیات منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی با رای اعضا حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان به عنوان رئیس، علی اکبر کسائیان به عنوان دبیر و احمد مومنی به عنوان سخنگو انتخاب شدند.

احمد مومنی راد در تشریح رسیدگی به پرونده‌ها گفت: در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی ۲ پرونده رسیدگی شد.

وی ادامه داد: در پرونده اول متهم مدیر مسئول پایگاه خبری فراز به اتهام نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر و تشویش اذهان عمومی، هیات منصفه با اکثریت آرا در موضوع اتهام فوق الذکر متهم را مجرم دانست و به اتفاق آرا ایشان را در این اتهام مستحق تخفیف ندانست.

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات با اشاره به جزییات پرونده دوم، بیان داشت: متهم مدیر مسئول پایگاه رویداد ۲۴ بود که به اتهام انتشار و افشای سند محرمانه هیات منصفه با اکثریت آرا متهم را در اتهام فوق الذکر مجرم دانست و به اتفاق آرا وی را در این اتهام مستحق تخفیف دانست.

ارسال نظر