اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش بازار بدهی ۲۴ اسفند ماه / پایان پذیره نویسی صکوک اجاره تأمین اجتماعی و فولاد مبارکه

امروز، پذیره‌نویسی صکوک اجاره فولاد مبارکه در ۸ نماد و با مجموع ارزش ۴ همت و صکوک اجاره سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی در یک نماد به ارزش ۴ همت به پایان رسید. همچنین اوراق مرابحه اراد۱۲۶ و اراد۱۲۷ نیز مجموعا به ارزش ۶ همت پذیره‌نویسی شدند که پذیره‌نویسی این اوراق تا تاریخ ۲۸ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

گزارش بازار بدهی ۲۴ اسفند ماه / پایان پذیره نویسی صکوک اجاره تأمین اجتماعی و فولاد مبارکه

به گزارش اقتصادآنلاین، در معاملات امروز مجموعا ۱۷۴ میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید ۲۷.۶۴ درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و ۲۷.۴۶ درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب  ۹۵۳۵ و ۳۰۶ میلیارد تومان معامله انجام شد.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات (میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

گزارش بازار بدهی 24 اسفند ماه

گزارش بازار بدهی 24 اسفند ماه1

گزارش بازار بدهی 24 اسفند ماه2

گزارش بازار بدهی 24 اسفند ماه3

اوراق اراد/افاد  با نرخ ۱۸.۹ الی ۲۹.۱ درصد معامله شدند. اوراق گام نیز به ارزش ۳۰۶ میلیارد تومان و با میانگین نرخ ۳۳.۶۶ درصد معامله شدند. اختلاف نرخ بازدهی تا سررسید گام و اخزای با سررسید زیر یک سال نیز، ۶ درصد بود.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

گزارش بازار بدهی 24 اسفند ماه4

ارسال نظر
ارسال نظر