کدام شرکت ها همچنان سود سهام عدالت خود را واریز نکردند؟

شرکت سپرده گذاری مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای از آمادگی این شرکت برای واریز مرحله دوم سود سهام عدالت خبر داد.

کدام شرکت ها همچنان سود سهام عدالت خود را واریز نکردند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سپرده گذاری مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: با وجود رایزنی‌ها و مکاتبات سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری مرکزی با شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت مبنی بر واریز سود سهام عدالت، اما همچنان برخی از این شرکت‌ها بخشی از سود مشمولان سهام عدالت خود را به حساب‌های سمات واریز نکرده اند.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی چادرملو، فجر انرژی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد آلیاژی ایران، گروه مپنا و صنایع سیمان دشتستان، ناشرانی هستند که هنوز کل مبلغ سود سهام عدالت خود را پرداخت نکرده اند.

در مجموع ۸۲ درصد از کل سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ به حساب‌های شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز شده و در صورتی که هر چه سریعتر سایر مبالغ به حساب‌های این شرکت واریز شود، سود سهام عدالت مشمولان به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

از سوی دیگر، سازمان خصوصی سازی «سود عملکرد شرکت‌های غیربورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰» و همچنین «باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از ۱۳۹۹)» جهت واریز به حساب سهامداران سهام عدالت را روز چهارشنبه به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کرد.

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی همزمان با واریز مرحله دوم سود سهام عدالت، سود شرکت‌های غیر بورسی را به حساب سهامداران سهام عدالت واریز خواهد کرد.

گفتنی است، شرکت سپرده گذاری مرکزی روز سی ام آذرماه امسال مرحله نخست سود سهام عدالت را به حساب ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار سهامدار عدالت واریز کرد.

ارسال نظر
ارسال نظر