اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

عضو جدید خانواده PSP های بورسی معرفی شد / پی پاد در راه بازار سرمایه

سهام شرکت پرداخت الکترونیک به زودی در بورس تهران برای اولین بار مورد معامله قرار میگیرد یا اصطلاحا عرضه اولیه می شود. پس از حضور شرکت‌هایی مانند آسان پرداخت (آپ)، به پرداخت ملت (پرداخت)، پرداخت الکترونیک سامان (سپ) حالا قرار است این زیرمجموعه بانک پاسارگاد با نماد پی پاد، راهی بازار دوم بورس تهران شود و به این ترتیب به جمع شرکت‌های بورسی فعال در صنعت پرداخت ملحق شود.

عضو جدید خانواده PSP های بورسی معرفی شد / پی پاد در راه بازار سرمایه

اقتصاد آنلاین- هانیه فلاح؛  مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، در جلسه معارفه نماد پی پاد، با اشاره به عملکرد شرکت گفت: این شرکت در حالی وارد بازار سرمایه می‌شود که حدود 1200 نفر نیروی انسانی در آن مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: بهبود کیفیت زندگی با توسعه راهکار‌های پرداخت نوآور و هوشمند از چشم انداز و اولویت‌های راهبردی سال ۱۴۰۲ است و ماموریت ما فراهم کردن بستری امن و جامع در حوزه پرداخت و فناوری مالی برای تمامی افراد جامعه است. پای‌بندی به نوآوری و ارتباط بین خلاقیت و دانش سرلوحه ما جهت تحقق این امر مهم است.

مسیح مشهدی تفرشی با بیان اینکه هم اکنون شرکت پرداخت الکترونیک ۳۵ ساختمان در کل کشور دارد، تصریح کرد: در حال حاضر سرمایه این شرکت حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است. با این سرمایه بالاترین سود خالص به ازای هر سهم در صنعت پرداخت الکترونیک به دست آمده است. همچنین ۳۰۰ پیمانکار این شرکت را همراهی می‌کنند.. پرداخت الکترونیک پاسارگاد جزو  شرکت‌های خوشنام در صنعت پرداخت و بازدهی سرمایه آن زبانزد صنعت پرداخت است. همچنین پرداخت الکترونیک پاسارگاد در تلاش است که رشد و توسعه مداوم خود را حفظ کند.

شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد

به گفته مدیرعامل پرداخت الکترونیک پاسارگاد، این شرکت با داشتن سهامداری بانک پاسارگاد گرایش بسیاری به سمت توسعه و فناوری‌های مالی را نیز دارد، وی افزود: این شرکت نسبت به رقبای خود در تمام حوزه‌ها پیشتاز است و در سال ۱۳۸۴ با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز و در سال ۱۳۹۴ تغییر نام داد. در نهایت در سال ۱۳۹۷ با خرید سهام « فناپ » وارد عرصه توسعه کسب وکار شد و در این دوره نیز، مجموعه پرداخت به این بخش اضافه شد. در نهایت پرداخت الکترونیک پاسارگاد با تلاش‌های بی‌وقفه زیرساخت‌های توسعه و فرایند‌ها را اصلاح کرده و هم اکنون وارد دوره رشد سریع شده است. همچنین سرمایه‌گذاری بر روی پرداخت غیرحضوری، ایجاد تمایز نسبت به رقبا، ایجاد جریان‌های درآمدی مستقل از کارمزد شاپرک، مدیریت بهره‌وری و کیفیت، تکمیل زنجیره ارزش، نفوذ در بازار، توسعه و بهبود زنجیره تامین و افزایش بهره‌وری سرمایه انسانی از اولویت‌های راهبردی شرکت در سال ۱۴۰۲ است.

تفرشی با اشاره به عملکرد پی پاد در بازار پرداخت الکترونیک براساس گزارش شاپرک، گفت: این شرکت در بخش مبلغ تراکنش از فروردین ۱۳۹۹ تا بهمن ۱۴۰۱ توانست ارتقای رتبه‌ و افزایش سهم ۵.۴ درصد را به خود اختصاص دهد. همچنین شاهد ارتقای ۳ رتبه‌ و افزایش سهم ۳۱.۴ درصدی در بخش تعداد تراکنش بوده است. همچنین در بخش مبلغ تراکنش کارتخوان نیز طی همین سال‌ها با ارتقای ۴ رتبه‌ و افزایش سهم ۶.۰۸ درصدی و در حوزه تعداد تراکنش کارتخوان با ارتقای ۳ رتبه‌ و افزایش سهم ۴.۶ درصد را در کارنامه خود به ثبت رساند.

شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد

مدیرعامل پرداخت الکترونیک پاسارگاد در ادامه با گریزی به رشد درآمد عملیاتی پی پاد در مقایسه با صنعت گفت: میانگین رشد 3 ساله این شرکت درآمد عملیاتی ۱۳۶درصدی بوده و رشد سود خالص پی پاد نیز ۱۴۳ درصد را نشان می‌دهد و بالاترین سود خالص به ازای هر سهم (EPS) در صنعت پرداخت الکترونیک ۵۰درصد می‌باشد.

تفرشی کسب عنوان « شرکت برتر از نظر رشد سریع » در بیست و پنجمین دوره رتبه بندی سال سازمان مدیریت صنعتی در سال ۱۴۰۱، کسب رتبه ۱۶۵ در ارزیابی دوره همایش رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران، دریافت تندیس بلورین دوازدهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران و دریافت گواهینامه ۳ ستاره در پنجمین جایزه بین المللی مدیریت دانش KM4D، اخذ گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان و دریافت لوح زرین و تقدیرنامه در ششمین جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی برای دو مخصوص پی پاد و آوند کارت را از عمده دستاودر‌های پی پاد برشمرد.

در ادامه شهاب جوانمردی رئیس هیات مدیره ومدیرعامل هلدینگ فناپ گفت: توسعه اقتصاد کشور نیازمند شرکت‌های بزرگ و توانمند و دانش بنیان با تکنولوژی نوین است. فناپ در سال 1384 به عنوان اولین شرکت در زیرمجموعه بانک متولد شد و روند رشد و توسعه را پیش گرفت و در همان سال گروه مالی پاسارگاد با یک دوراندیشی مجموعه‌ای را با محوریت نگاه توسعه اقتصادی و نوآوری ایجاد کرد.

وی افزود: زمانی که بازار جهانی بورس را نگاه می‌کنیم شرکت‌های IPC بالاترین ارزش را در بازار سرمایه دارند و همه صنایع به واسطه شرایط با تجریه متفاوتی مواجه می‌شوند، در نتیجه ما باید از حالت ابزاری به سمت توانمندسازی و از توانمندسازی به سمت حوزه دیجیتال حرکت کنیم که بتوانیم مسائل کلیدی کشور را برطرف سازیم؛ بنابراین شرکت فناپ برهمین اساس تاسیس شد.

جوانمردی با تأکید براینکه باید یک درصد فروش تولید ناخالص داخلی را تا سال ۱۴۰۴ داشته باشیم، افزود: ماموریت ما این است که با همکاری پاسارگاد ۱۰ هزار شغل با ثبات و ارزش آفرین و ۱۰۰ هزار شغل غیر مستقیم را ایجاد کنیم. به دنبال این هستیم که در مسیر پیش رو تبدیل به پل نوآوری کشور شویم تا توسعه صنایع را به تحول دیجیتال و آینده اقتصاد دیجیتال گره بزنیم.

وی در پایان گفت: آن چیزی که تحول کشور را رقم می‌زند شرکت‌های بزرگ با تکنولوژی‌هایی هستند که ماموریت حل مسائل کلیدی را برعهده دارند. علی رغم همه محدودیت‌های گذشته قانون حمایت از دانش بنیان و استارت‌ها در دستور کار قرار دادیم و در این مسیر گروه مالی پاسارگاد برای تغییر چهره زندگی ایرانیان و حفظ کرامت هموطنان این هدف را دنبال خواهد کرد.

ارسال نظر
ارسال نظر