در آغاز معاملات امروز؛

تقاضای خوب بورس در ابتدای معاملات / شاخص کل ۹۲۶۹ واحد رشد کرد

در آغاز معاملات امروز؛ شاخص کل با رشد ۹۲۶۹ واحدی همراه شد.

تقاضای خوب بورس در ابتدای معاملات / شاخص کل ۹۲۶۹ واحد رشد کرد

به گزارش اقتصادآنلاین، بورس تهران که دیروز با معاملات پر عرضه ای رو به رو بود اما امروز تا اینجا ورق بازی برگشته و خریداران با ایجاد تقاضای خوب در بازار موجب رشد ۰.۵۲ درصدی شاخص کل شده اند.

بیشترین تاثیر مثبت بر روی شاخص را رمپنا خودرو و وبملت گذاشته اند.

شاخص کل هم وزن نیز در ۱۵ دقیقه ابتدایی معاملات با رشد ۰.۶ درصدی رو به رو شده و افزایش تقاضا نسبت به روز گذشته در کلیت بازار ملموس است.

ارزش معاملات خرد بازار سهام تا به اینجا به عدد ۱۴۰۰ میلیارد تومان رسیده که این عدد قابل قبول است و می توانیم با افزایش این متغیر نسبت به روزهای خوب بورس امیدوار تر باشیم .

همچنین بیشترین ارزش معاملات در بین صنایع را گروه خودرو و فلزات اساسی به خود اختصاص داده اند.

روند خروج پول در ابتدای معاملات بعد از چند روز بالاخره امروز متوقف شده است و حقیقی ها  تا اینجای بازار ۷۰ میلیارد تومان پول به بازار سهام تزریق کردند.

همچنین سرانه خرید حقیقی ها از سرانه فروش آن ها پیشی‌گرفته است و در بازار سرانه خرید ۲۰.۸ میلیون تومانی و سرانه فروش ۱۶.۵ میلیون تومانی به ثبت رسیده است.

ارسال نظر
ارسال نظر
  • ناشناس
    ۰

    با توجه به نرخ تورم و قیمت کنونی دلار ، یورو، سکه‌، طلا، خودرو، ملک و..... شاخص کل بورس باید در حال حاضر بالای ۴میلیون و ۶۰۰ هزار واحد باشه نه یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد. بورس تو این ۲ سال و چندین ماه نسبت به بازارهای موازی خیلی خیلی عقب مانده بوده و برای جبران اون عقب ماندگی خودش باید ماهها ، متوالی سبز ، مثبت و افزایشی باشه.