در پایان معاملات امروز؛

فشار عرضه روی سهام کوچک تر بازار/ شاخص کل بورس ۲۸۰۰ واحد کاهش یافت

معاملات امروز بازار بورس تهران با افت ۲۸۰۰ واحدی شاخص کل به پایان رسید.

فشار عرضه روی سهام کوچک تر بازار/ شاخص کل بورس ۲۸۰۰ واحد کاهش یافت

به گزارش اقتصاد آنلاین، شاخص کل بورس اوراق بهادار در حالی که در ابتدای معاملات روند رو به رشدی از خود ثبت کرده بود در نهایت با کاهش ۰.۱۷ درصدی همراه شد و به سطح ۱میلیون و ۶۵۶ هزار واحدی رسید.

نماد تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت بر روی شاخص و نماد فارس بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص گذاشتند.

شاخص کل هم وزن اما امروز با فشار بیشتری نسبت به شاخص کل رو به رو بود و در نهایت با کاهش ۰.۷۶ درصدی رو به رو شد تا فشار عرضه روی سهام کوچک بازار ادامه دار باشد.

ارزش معاملات خرد امروز نسبت به روز قبل کاهش یافت اما همچنان در سطوح مطلوبی قرار دارد؛ ارزش معاملات خرد امروز ۷۹۰۰ میلیاردتومان ثبت شد که از این‌مقدار ۴۷۰۰ میلیارد متعلق به بازار بورس ۱۹۰۰ میلیارد متعلق به فرابورس و ۱۳۰۰ میلیارد متعلق به صندوق های سهامی است.

همچنین در بین صنایع بیشترین ارزش معاملات متعلق به گروه فلزات اساسی و خودرویی بوده است.

بعد از ۲ روز ورود پول حقیقی به بازار امروز روند این متغیر تغییر کرد و حقیقی ها امروز ۳۳۰ میلیارد پول از بازار سهام خارج کردند که می تواند ناشی از سیو سود معامله گران کوتاه مدتی باشد.

همچنین حقیقی ها امروز اقدام به تزریق ۲۲۵ میلیارد پول به صندوق های درآمد ثابت کردند که روند این متغیر هم نسبت به ۲ روز گذشته تغییر یافته است.

سرانه خرید اشخاص حقیقی در بازار امروز ۲۶.۱ میلیون تومان و سرانه فروش آن ها نیز ۲۴.۸ میلیون تومان بوده که نزدیک بودن این دو عدد نشان دهنده تعادل در بازار امروز است.

ارسال نظر
ارسال نظر