خودروهای جدید به بورس می آید؟

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برآورد ما این است که خودروهای جدید تا پایان سال جاری در بورس کالا عرضه شود و مقرر شده تا خودروسازها نیز برنامه عرضه منظم محصولات خود را ارائه کنند.

خودروهای جدید به بورس می آید؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مجید عشقی، روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در دانشگاه اصفهان افزود: عرضه خودروهای خارجی و وارداتی در بورس با تصمیم وزارت صمت خواهد بود و قیمت‌گذاری پایه آن به چگونگی تامین ارز بستگی دارد که وزارت صمت برای آن برنامه‌ریزی خواهد کرد.

وی با تاکید براینکه عرضه خودرو در بورس بر اساس مُصوبه شورای عالی بورس ادامه دارد، اظهار داشت: مقرر است خودروسازها نیز برنامه عرضه منظم محصولات خود را ارائه کنند تا خریداران بدانند در چه تاریخی و چه خودرویی عرضه می‌شود تا برای خرید آن اقدام کنند.

عشقی با بیان اینکه عرضه هر کالا در بورس به شرایط اقتصاد هر کشوری بستگی دارد، اضافه کرد: با توجه به ساختار بازار فعلی کشور، درخواست های موجود و ارزیابی صورت گرفته، تشخیص داده شد که خودرو قابلیت عرضه در بورس را دارد و عرضه آن ادامه پیدا کرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: در مجموع برآورد ما این است که این کار به نفع مصرف‌کننده و تولیدکننده است و امیدواریم سبب شود تا تولید و عرضه خودروسازان در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به همین روش پیش می‌رفتیم که قیمت‌ها برای خودروسازان صرفه نداشت و خودرو نیز بدست مصرف‌کننده واقعی نمی رسید، در ماه‌های آینده هم با کاهش تولید مواجه می‌شدیم.

عشقی همچنین گفت: در زمان حاضر بورس زعفران نیز فعال و همه ابزارهای آن مانند گواهی سپرده و صندوق راه افتاده است و روزانه میلیاردها تومان در آن معامله می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
ارسال نظر