اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش بازار بدهی ۱۶ بهمن ماه / نرخ اخزا سررسید خرداد و مرداد ۱۴۰۴، زیر ۲۷ درصد!

در معاملات امروز، اخزا ۱۰۱ با سررسید خرداد۱۴۰۴، با ۳۲ میلیارد تومان معامله و نرخ بازده تا سررسید ۲۶.۷% بیشترین ارزش معاملات اخزا را داشت.

گزارش بازار بدهی ۱۶ بهمن ماه / نرخ اخزا سررسید خرداد و مرداد ۱۴۰۴، زیر ۲۷ درصد!

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا ۱۷۴ میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید ۲۶.۴ درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و ۲۶.۶ درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب ۱۵۰ و ۲۰۹ میلیارد تومان معامله انجام شد.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات(میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

بازده1jjjj

بازده2jj

بازده3j

بازده4j

اوراق اراد  با نرخ ۱۸.۹ الی ۲۵.۹ درصد معامله شدند. اراد۲۴ با نرخ بازده تا سررسید ۲۰ درصدی و ارزش معاملات ۸۱  میلیارد تومانی، بیش‌ترین ارزش معاملات را ثبت کرد. نرخ اوراق گام نیز نسبت به نرخ اوراق اخزا با سررسید هم محدوده، ۵.۱% بالاتر بود. در اوراق شرکتی نیز حجم معاملات ۴۹ میلیارد تومان بود که کاهش چشمگیری نسبت به میانگین هفته گذشته داشت.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

ارزش معاملاتj

تهیه شده در واحد تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آریا

این صندوق با نماد معاملاتی « یارا » در پایان سال اول فعالیت خود ( ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ ) ۲۷.۵ درصد بازدهی محقق شده به سرمایه‌گذاران خود پرداخت کرده و به عنوان پر‌بازده‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، برای سال دوم فعالیت خود امیدوار است ضمن حفظ رتبه‌ اولی، نرخ سود سرمایه‌گذاران را نیز به بیش از ۲۸ درصد ارتقا دهد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ارسال نظر
ارسال نظر